Koenigsegg-Agera-RS-rychlostni-rekord-1

Bugatti je pod palbou, jedna značka za druhou na něj zbrojí. Před několika dny ohlásil útok na post nejrychlejšího auta světa Hennessey, teď přichází informace o tom, že nejrychlejším autem světa se mezitím stal Koenigsegg Agera RS.

Po tom, co Koenigsegg Agera RS překonal Bugatti Chiron v disciplíně 0 – 400 km/h – 0, byl nyní do knihy rekordů zapsán v další disciplíně. Jde o nejrychleji jedoucí auto na světě. Stalo se tak na uzavřené americké dálnici číslo 160 vedoucí mezi městy Las Vegas a Parhrump. Testovací řidič Niklas Lilja tady dosáhl rychlosti rychlosti 444,6 km/h. Jde o průměr dvou jízd, které se jely oběma směry.

Koenigsegg-Agera-RS-rychlostni-rekord-3

Podle informací automobilky bylo auto v běžné specifikaci, kterou si může pořídit každý zákazník, na voze nebyly žádné dodatečné úpravy. Dynamika vozu byla změřena profesionální telemetrií společnosti Racelogic. Video z rekordní jízdy zatím zveřejněno nebylo.

Jenže Bugatti ještě do boje o rychlostní rekord neposlalo Chiron, protožečeká, až Michelin dokončí vývoj speciálních pneumatik, které by rychlostí kolem 460+ km/h bezpečně zvládly. Koenigsegg tak překonal sedmiletý rekord Bugatti Veyron Super Sport, který byl 434,2 km/h.

Koenigsegg-Agera-RS-rychlostni-rekord-2

Upraveno, 6. listopadu, 10:37:

Zveřejněno již bylo video z jedné z jízd, při které se Koenigsegg dokázal pohybovat rychlostí až 457,5 km/h. A to je absolutně ta nejvyšší rychlost, která byla kdy jakémukoliv silničnímu modelu změřena.