Pamatujete si skvělý Dodge Charger, kterým Dominic Toretto v prvním díle Rychle a zběsile přeskočil závory před jedoucím vlakem? O tomhle autě se říkalo, že je asi nejpůsobivějším Chargerem, který kdy jezdil. No, ale svět se mění, a tak je ten filmový zapomenut a na scénu přichází opravdové fenomenální zvíře, které kdysi také bývalo klasickým Chargerem. Celou tuhle přestavbu mají na svědomí pánové z firem Nelson Supercars a Scott Spock Racing a její výsledné jméno je více než příznačné. Seznamte se tedy prosím s vozem Maximus Charger. 🙂

Tahle věc (pardon, ale říkat tomu auto nám nějak nejde) má na zadních kolech neuvěřitelných 2 000 koní, které produkuje dvakrát přeplňovaný celohliníkový motor Hemi o objemu 9.4 litru (!!) s dvojitými vstřikovači na válec. Údaje o zrychlení nebo nedej bože spotřebě paliva tady nejsou vůbec důležité. Celému týmu lidí trvalo více než 4 000 hodin, než tohle monstrum stvořili.

Jako základ posloužil Dodge Charger z roku 1968, jehož karoserie byla rozšířena o takřka 13 centimetrů, a kterému i kvůli tomu museli kompletně přepracovat zavěšení kol. Díky široké karoserii se na nápravy vejdou extrémně široká 18″ kola s pořádnými pneumatikami, která se krásně schovávají pod karoserií. Celohliníkové tělo jen podtrhuje tu bestiálnost auta.

A co teprve přijde, když nastartuje, si prostě musíte poslechnout a prohlédnout v přiloženém videu!

Tohle video se navíc ukázalo v závěrečné scéně filmu Rychle a Zběsile 7!