Britská královna Alžběta II. má sice sil na rozdávání, ale sama uznala, že ve svých 92 letech už se dál nebude na veřejných komunikacích hnát za volant a řídit. To ovšem neznamená, že se panovnice Velké Britnáie nemůže za volant posadit mimo veřejné komunikace. Vždy ráda vyrážela na výlety autem po svých panstvích, což jsou neveřejné cesty a tam nejspíš bude řídit dál.

Hodně ji ale vyděsila nedávná dopravní nehoda jejího manžela prince Philipa, který kvůli ní už svůj řidičský průkaz raději odevzdal. Vzhledem k tomu, že mu je 97 let se asi není co divit…

Ovšem, zatímco Philip opravdu odevzdal řidičák, královna nemá co odevzdávat. Je totiž jedinou osobou v celém království, která nemusí mít řidičský průkaz. A ani ho nemá. Dokonce ani nikdy neabsolvovala autoškolu. Ve Velké Británii se řidičské průkazy vydávají ve jménu královny a nebylo by úplně logické si vydávat průkaz ve svém vlastním jménu. Navíc pro královnu platí jisté výjimky ze zákonů.

A jak se tedy tato milovnice klasických Land Roverů a hlavně řízení dostala za volant? Poprvé to bylo, když ji bylo 19 let, přičemž řídit se prý naučila sama metodou pokus omyl. A to tak dobře, že během druhé světové války dokonce jezdila se sanitními vozy. Krom toho ve stejném čase pracovala jako automechanik a traduje se, že patřila k těm nejlepším. Něco jako výměna kola je pro ni hračka, královna zvládala opravovat vojenská auta jako na běžícím pásu. O mnoho let později pak učila řídit nejen své děti, ale také svá vnoučata. Ovšem jak její děti, tak třeba i princové Harry a William už autoškolu absolvovat museli a řidičské průkazy vlastní.