IAA Auto Show ve Frankfurtu samozřejmě není pouze o automobilových producentech, ale také o úpravcích. Mezi nejzásadnější úpravce vozů Mercedes-Benz neodmyslitelně patří právě Brabus. Ten na autosalonu představí úpravu vozu Mercedes-AMG GT S, která nabídne až 600 koní výkonu.

Brabus nadopoval čtyř litrový osmiválec biturbo dodatečnými 66 kW a 100 Nm. Výsledkem je maximální výkon 600 koní (441 kW) v 6 400 ot./min a točivý moment 750 Nm v 4 800 otáčkách motoru za minutu. Díky takové síle umí AMG GT S od Brabusu zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy a uhánět rychlostí až 325 km/h. Standardnímu modelu tak na stovce ujede o 0,2 sekundy a když budete mít dostatečně dlouhou rovinku, bude o 15 km/h rychlejší. Jak již dnes bývá zvykem, nárůstu výkonu bylo dosaženo úpravou softwaru. Brabus dodal nové mapování vstřikování a zapalování, zároveň došlo k mírnému zvýšení plnicího tlaku turbodmychadla.

Aby vás sousedi měli zase o něco více rádi, Brabus dodává také přepracovaný výfukový systém. Jelikož je z titanu (koncovky z kombinace titanu a karbonu), je asi o 40 % lehčí než ten výchozí. Součástí výfukového systému je elektronicky ovládaná klapka, přičemž základní nastavení je podle Brabusu tišší než ve výchozím autě. Pokud ale použijete tlačítko pro otevření klapky (nebo přesáhnete 5 000 otáček), budou se dít věci!

A protože cílová skupina potřebuje aby vůz poutal patřičnou pozornost i zaparkovaný, Brabus nabízí sadu karbonových aerodynamických dílů, která zahrnuje přední spoiler nebo zadní difuzor. Jednotlivé doplňky byly podle tuningové firmy testovány v aerodynamickém tunelu a nejsou zde pouze na parádu. Nová jsou také 20″ kovaná kola vpředu a o palec větší vzadu. V rámci úpravy nabízí společnost také snížený sportovní podvozek o 15mm. Ani interiér nezůstává pozadu, můžete si objednat speciální doplňky z nerezové oceli a nebo páčky řazení z hliníku. Pokud se vám nelíbí standardní čalounění, Brabus se o vás postará kombinací Alcantary a kůže. Už jenom pár okamžiků a přineseme vám živé fotografie přímo z výstaviště.