Na letošním autosalonu ve Frankfurtu toho bylo k vidění opravdu mnoho a my se teď budeme k zajímavým kouskům vracet. Ať už chceme nebo ne, nemůžeme přehlížet fakt, že elektromobily a různé formy hybridních vozů budou i na našich silnicích stále častější záležitostí. To nepřímo dokazuje také zvyšující se zájem různých úpravců a tuningových firem o tyto vozy. Jedním z nich je také Brabus.

Dvorní úpravce vozů Mercedes-Benz kvůli tomu dokonce založil novou divizi s názvem Brabus Zero Emission. Mezi první výsledky snažení této divize patřil v roce 2008 tuning elektromobilu Tesla Roadster. V letošním roce Brabus Zero Emission na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem představuje nový program pro Tesla Model S. Tesla pro svůj elektromobil nabízí více než dostatečných 772 koní (568 kW) a i vzhledem k tomuto faktu přistoupil německý úpravce pro začátek pouze na úpravy exteriéru a interiéru.

Pro karoserii Tesla Models S se nabízí sada komponentů z uhlíkových vláken. Design těchto dílů je poměrně střízlivý, nejedná se o žádnou divočinu. Nové díly v podobě spoileru pod přední nárazník a vdechů, difuzoru pod zadním nárazníkem a spoilerem na zádi mají především vylepšit aerodynamiku. Brabus se pyšní, že jejich vývoj a testování probíhalo ve větrném tunelu.

Nemůžete přehlédnout ani nová 21″ kovaná kola Brabus Monoblock Y Platinum Edition s pneumatikami o rozměrech 255/35 R21 vpředu a 265/35 R21 vzadu.

Nabídka úprav interiéru začíná u nových prahových lišt s podsvíceným logem Brabus, měnícím barvu z bílé na modrou. Mnohem zásadnější novinkou je ovšem středový tunel s podsvícenými, vyhřívanými i chlazenými držáky nápojů a prostorem pro bezdrátové dobíjení telefonů. Nechybí ani možnost objednat si kompletně nové čalounění sedadel kvalitní jemnou kůží v kombinaci s Alcantarou v libovolné barvě. Případně také obložení palubní desky a dalších částí interiéru prvky z uhlíkových vláken nebo dřevěné dýhy. Zkrátka fantazii se meze nekladou a Brabus rád připomíná, že jediným limitem je vaše peněženka. Do budoucna by oddělení Brabus Zero Emission mělo nabídnout také úpravy výkonu a podvozku.