Brabus se podíval na zoubek Mercedesu-Benz GLC 300 a tentokrát se držel poměrně při zemi

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Brabus - 27. 12. 2023


Německý úpravce Brabus se rozhodně nebojí být vidět. Jeho úpravy jsou absolutně nepřehlédnutelné a rozhodně se nelíbí každému. Ovšem v případě úpravy Mercedes-Benzu GLC 300 4Matic zůstal překvapivě hodně při zemi. Vsadil hlavně na karbon a kola.

Jako první nadělil úpravce oblíbenému SUV nový bodykit, který má auto lehce zostřit. Jak už to u Brabusu bývá, většina nových částí je vyrobena z karbonu. Ovšem zadní spoiler je z vysoce kvalitního polyuretanu. Nejde o žádnou zběsilou úpravu, vše parádně ladí, a přitom do světa nekřičí nic o penězích a nevkusu.

Asi nejpatrnější změnou jsou nová kola. Jde o desetipaprskové kované disky Monoblock 7, které podle úpravce výrazně zlepšují jízdní vlastnosti auta. Brabus k tomu všemu samozřejmě lehce poupravil i interiér, ale i tady se výrazně mírnil. Prim tak hrají hliníkové pedály a platekty s označením úpravce.

Brabus v rámci úpravy sáhl po SUV Mercedes-Benz GLC 300 4Matic ve verzi s dvoulitrovým benzinovým motorem, který standardně na všechna kola přes automatickou 9stupňovou převodovku 9G-TRONIC posílá točivý moment 400 Nm a výkon 258 koní. Nic oslnivého, chtělo by se říct. A překvapivě se to nijak výrazně nezmění ani po zásahu Brabusu. Ten jen upravil řídící jednotku a výsledkem je 300 koní a 450 Nm.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru