Brabus S63 AMG Coupé 850 Desert Gold: kolotočáři, pozor! – foto

Autor: Jan Karlík - 30. 3. 2016


Tak už nám tam spadl také Brabus… O čem mluvím? O tuningových společnostech, které tak nějak opustily teritorium vkusu a vyšších výkonů za vidinou vyšších zisků od ropných šejků, patrně. Jinak si asi neumím vysvětlit limitovanou edici Desert Gold upraveného Mercedesu-AMG S 63 Coupé.

Brabus-S63-Coupe-Desert-Gold-0

Tuningová společnost Brabus ve své standardní nabídce nabízí úpravu pro model Mercedes-AMG S 63 Coupé. Na pohled poměrně decentní tuning však ukrývá hodně potentní techniku. Přeplňovaný osmiválec ve výsledku nabízí 850 koní (625 kW) a 1 150 Nm (!!) točivého momentu. Verze Desert Gold nyní přichází jako pocta Blízkému východu, kde, jak známo, není nenápadný vzhled úplně to pravé ořechové.

Úprava, která se zřejmě v prodejních číslech osvědčila už ve verzi sedan, je nyní k dispozici také pro kupé. Provedení Desert Gold tradičně kombinuje zlatou barvu karoserie, černé disky a karbonové doplňky. Uhlíková vlákna se dostala na přední nárazník, na zrcátka nebo na zadní difuzor, odtrhovou hranu či designové lišty. Pro většinu šejků by však bylo nepřípustné, aby bylo všechno to zlato vystaveno na obdiv veřejnosti, pořádné porce zlatých doplňků se dočkal také interiér. Vedle zakázkových čalounění sedadel, výplní dveří a těch nejkvalitnějších koberečků se propašovala zlatá barva na úplně všechno, kde si chytří pánové z Mercedesu původně přáli barvu stříbrnou.

Po technické stránce je vše při starém. Srdcem vozu je přeplňovaný osmiválec o objemu 5,5 litru, který se v rámci úprav dočkal převrtání na šestilitr. Maximální výkon 850 koní (625 kW), propůjčuje tomuto vozu akceleraci z 0 na 100 km/h za pouhé 3,5 sekundy. Kam celá limitovaná edice zamíří, je asi jasné všem…

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek