Brabus Rocket 900 “Desert Gold” Edition – zlatá potvora jako pocta Arábii

Autor: Anina Russová -   11. 11. 2015


Trochu moc okázalé, svým způsobem šílené, ale přesto nás baví. Tak přesně to je Brabus Rocket 900 “Desert Gold” Edition, který byl navržen tak, aby byl dokonalou poctou orientu. Už v tuhle chvíli je jasné, že pro opulentní šejky v Arabských emirátech bude tahle pozlacená bestie jako magnet.

A když říkám pozlacená, tak to myslím vážně. Do zlata laděný kabát karoserie je na zakázku vyráběný a obsahuje speciální složky, které lámou světlo tak, že auto vypadá, že se třpytí jako zlato. Ale tím to rozhodně nekončí. Uvnitř vozu najdete kromě nejdražší kůže a karbonu i několik opravdu zlatých dílů a do zlata jsou laděné i super luxusně vyhlížející sedačky auta. Celkem bylo uvnitř do zlaté nabarveno na 300 jednotlivých dílů. Když už máte pocit, že vás pálí oči, možná vás uklidní opravdu hodně podařená kola. 21 palcová Brabus Monoblock F „Platinum Edition jsou totiž k celku příjemně decentní a zlatý mají jen tenký proužek.

To zajímavé je ale pod kapotou. Tohle auto vychází z Mercedesu-Benz třídy S, jeho nejsilnější verze S 65 AMG. V motorovém prostoru se tak o slovo hrdě hlásí dvěma turbodmychadly přeplňovaný dvanáctiválec o objemu 6.3 litru. Díky přeprogramování řídící jednotky a montáži nového 80 mm výfukového potrubí z nerezové oceli, je výsledný výkon 900 koní a točivý moment skoro hrozivých 1500 Nm. To znamená zrychlení z 0 na 100 km/h za 3.7 sekundy a maximální možnou rychlost elektronicky omezenou na 350 km/h.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *