Brabus 850 6.0 Biturbo: Bouřka je jeho klidnější brácha… – video

Autor: Pavel Srp - 22. 11. 2016


Když chcete pohodlnou limuzínu, poohlédnete se například po Mercedesu-Benz třídy S. Možná ale pro vás není dost výstřední, a to ani ve verzi AMG. Pak máte na výběr nějakého úpravce, nabízí se třeba BRABUS. A ten s autem umí divy…

Nikoliv však po stránce designu, tam ho jen drobně okoření, ale spíše po stránce technické. A zvukové. Základem, se kterým to umí asi nejlépe, je verze S 63 AMG. Sériový motor V8 s objemem 5.5 litru a se dvěma turbodmychadly důkladně upraví a navíc mu nadělí nová výfuková potrubí. Stačí ho jen nastartovat a víte, že tohle auto bude budit respekt. A vlastně i rozruch kdekoliv se objeví.

Nový výfuk samozřejmě není jediná změna, která se odehrála. Upraven byl motor a to tak důkladně, že jeho výkon vzrostl na 850 koní, na což samozřejmě odkazuje název Brabus 850 6.0 Biturbo.

Úpravy to byly docela zásadní. Nová je kliková hřídel, která prodlužuje zdvih, což společně s větším vrtáním zvyšuje objem motoru z původních 5461 cm³ na 5912 cm³. Na 850 koní by to samozřejmě nestačilo, a tak musela být dále vyměněna obě turbodmychadla, vedení vzduchu a samozřejmě také řídící jednotka. Výsledkem je tedy nejen již zmíněných 850 koní při 5400 otáčkách za minutu, ale také točivý moment až 1450 Nm dostupný od 2500 do 4500 otáček za minutu. Pro běžné ježdění musel však být omezen „jen“ na 1150 Nm.

Pokud byste nechtěli limuzínu, není problém. V nabídce má BRABUS tyto úpravy i pro eSko kupé, ale i eSko kabriolet.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek