BMW-vyroba-Vietnam

BMW zahajuje výrobu ve Vietnamu. Vyrábět tu bude BMW řady 3, řady 5, X3 a X5

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: BMW - 7. 12. 2022


BMW Group s potěšením navázala partnerství se společností Truong Hai Auto Corporation (THACO), která bude ve Vietnamu lokálně vyrábět vozy BMW. Tato spolupráce rozšíří výrobní síť BMW Group pro v Asii, která nyní zahrnuje továrny v Indii a Thajsku, závody Joint Venture v Číně a partnerské závody v Malajsii, Indonésii a nyní i ve Vietnamu.

„Jedná se o významný milník pro BMW Group v Asii a Tichomoří, protože se snažíme posílit naši geografickou stopu v tomto regionu,“ uvedl Michael Nikolaides, senior viceprezident BMW Group pro výrobní síť a dodavatelský řetězec. „Tímto rozhodnutím BMW Group opět uplatňuje svoji strategickou zásadu, že výroba následuje trh.“ BMW Group usiluje o vyvážený růst na všech trzích a kontinentech. Hlavní roli přitom hrají rychle rostoucí rozvíjející se ekonomiky.

„Je to téměř pět let, co jsme ve Vietnamu opět zahájili prodej vozů BMW. Oficiálním dovozcem vozů BMW na tamní trh se stala společnost THACO. Během této doby jsme si s týmem THACO vypěstovali silný vztah a jejich zkušenosti a odhodlání rozvíjet značku jsou evidentní,“ uvedl Lars Nielsen, generální ředitel BMW Group Asia.

„Vietnamský trh má dlouhodobý růstový potenciál a my jsme nadšeni, že můžeme společně s THACO učinit další krok k lokální výrobě některých z našich nejoblíbenějších modelů – konkrétně modelů BMW řady 3, BMW řady 5, BMW X3 a BMW X5. Našim zákazníkům ve Vietnamu chceme poskytovat to nejlepší z BMW, navíc vyráběné v srdci této země.“

BMW zahajuje výrobu malé série vodíkem poháněného modelu

„Společnost THACO má více než 20 let zkušeností v automobilovém průmyslu, vyrábí a obchoduje se vším od osobních až po nákladní automobily a spolupracuje s řadou světových značek,“ řekl Trần Bá Dương, předseda představenstva společnosti THACO. „Jsme nadšeni a poctěni, že máme nyní možnost zahrnout do našeho výrobního podniku v Chu Lai v provincii Quang Nam vozy BMW, a jsme odhodláni produkovat vysoce kvalitní vozy, které zákazníci BMW od této značky očekávají.“

Výrobní síť BMW Group čítá více než 30 továren po celém světě. Patří mezi ně továrny BMW Group i závody na výrobu automobilů a pohonných jednotek ve společném podniku BMW Brilliance Automotive v Číně. Kromě toho automobily vznikají v partnerských továrnách a je také zajištěna smluvní výroba. Standardizované procesy a struktury napříč výrobním systémem zajišťují konzistentní prémiovou kvalitu a umožňují vysoký stupeň přizpůsobení produktů BMW Group. Pro všechny továrny v celé výrobní síti BMW Group po celém světě platí stejné standardy kvality, bezpečnosti a udržitelnosti. Udržitelnost je jedním z klíčových aspektů výroby BMW Group.

BMW Group Asia zahájila svou činnost v roce 1985 a je regionální pobočkou se sídlem v Singapuru, která dohlíží na 14 trhů ve východní Asii pro značky BMW i MINI. Mezi tyto trhy patří Singapur, Vietnam, Filipíny, Indonésie, Brunej, Bangladéš, Srí Lanka, Nepál, Tahiti, Guam, Nová Kaledonie, Laos, Kambodža a Myanmar. Plní roli obchodní jednotky pro importérské trhy a zavádí produkty a technologie, které nejlépe uspokojují potřeby zákazníků v této části světa.

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru