BMW X6M „Design Edition“: speciální edice v počtu pouhých 100 kusů

Autor: Anina Russová - 26. 9. 2013


BMW představilo speciální designovou edici pro model X6 M. Nese název „Design Edition“ a rozhodně si zaslouží naši pozornost. Ona je i obyčejná X6M tak trochu přehlížená. Je to takový mastodont, kterého nezkousne každý, ale v tomto provedení by si mohl najít více fanoušků než měl doposud. Vylepšení vozu se týká jen vzhledu a to jak zvenku, tak i zevnitř, kde byl kladen větší důraz na pohodlí. Poprvé ho ukázala už ve Frankfurtu.

Zvenku si lze jako první všimnout závodních pruhů, které jsou patrné jak na kapotě, tak na bocích vozu. Ty jsou pro zákazníky naštěstí volitelné, protože podle mého je to trochu moc – leda byste chtěli na silnici působit jako SAFETY CAR pro MotoGP… :) Designový balíček dále pokračuje novými koly s dvojitými paprsky vyrobenými z ultra lehkých slitin, matnými černými ledvinkami, nově tvarovaným předním i zadním nárazníkem a černým difuzorem.

Uvnitř vozu BMW X6 M Design Edition najdeme hodně povedený černý kožený interiér v barvě Bicolor Black s červenými detaily a prošívání Red Mugello. BMW svým zákazníkům také nabízí možnost nechat si kůží potáhnout palubní desky. I ta drží barev, které jsou použity na sedačky. Jako komplet vypadá tohle BMW X6M opravdu dobře. Použité materiály ztělesňují sportovnost a eleganci. Prostě paráda. :)

BMW nemluví o tom, že by inženýři provedli nějaké změny pod kapotou, takže předpokládejme, že vše zůstane při starém, nakonec tomu napovídá i registrační značka foceného auta. I v této edici tedy najdeme dvakrát přeplňovaný motor V8 o objemu 4,4 litru, který disponuje výkonem 408 kW/555 koní a 680 Nm točivého momentu. Tuhle sílu pak na všechna kola přenáší šestistupňová automatická převodovka, díky níž je schopný tenhle mastodont vystřelit z 0 na 100 km/h za 4,7 sekundy a letět maximální rychlostí (elektronicky omezenou) 250 km/h.

Prodejní ceny zatím BMW neoznámilo, ale už teď ví, že bude vyrobeno pouhých 100 kusů téhle BMW X6 M Design Edition.

-AR-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek