BMW vybojovalo poprvé od roku 1992 první čtyři místa v cíli závodu DTM

Autor: Tisková zpráva - 4. 8. 2014

V minulém roce vybojovaly týmy BMW na okruhu ve Spielbergu první tři místa. Letos na tento úspěch navázaly ziskem prvních čtyř míst v cíli letošního šestého závodu na tamním Red Bull Ringu. Na rakouském okruhu dlouhém 4,326 km vybojoval Marco Wittmann (D) ve svém Ice-Watch BMW M4 DTM své třetí vítězství v sezoně. Díky tomu si zvětšil náskok ve vedení celkového hodnocení jezdců.

Nyní má 95 bodů, což je o 39 bodů více, než kolik má druhý Mattias Ekström (S, Audi). Na stupních vítězů po 47 absolvovaných kolech doplnili Wittmanna druhý Augusto Farfus (BR, Castrol EDGE BMW M4 DTM) a Timo Glock (D, DEUTSCHE POST BMW M4 DTM). Výjimečný úspěch BMW završil čtvrtým místem Martin Tomczyk (D) jedoucí na BMW M Performance Parts BMW M4 DTM. To bylo Tomczykovo nejlepší umístění v závodě od Nürburgringu (D) v roce 2012.

Jezdci BMW obsadili první čtyři místa naposled v závodě DTM na Hockenheimu (D) v roce 1992. Tehdy obsadili první příčky Roberto Ravaglia (I), Johny Cecotto (VE), Joachim Winkelhock (D), Frank Engstler (D) a Emanuele Pirro (I). BMW letos získalo v závodě ve Spielbergu celkem 71 bodů – to je více než z kteréhokoliv jiného závodu od návratu do DTM v roce 2012.

Bruno Spengler (CAN) vystartoval do závodu na pomalejším typu pneumatik na desátém místě, na stejném místě také závod dokončil. Joey Hand (USA, Crowne Plaza Hotels BMW M4 DTM) a Maxime Martin (B, SAMSUNG BMW M4 DTM) skončili po absolvování penalizace průjezdem boxové uličky na 12. a 14. místě. António Félix da Costa (P) byl nucen ze závodu odstoupit v 11. kole kvůli technickým potížím jeho Red Bull BMW M4 DTM. Ve Štýrsku sledovalo celý závod 47 500 diváků.

Jens Marquardt (ředitel BMW Motorsport): „Dnešní výsledek je pro nás historickým úspěchem – od Hockenheimu roku 1992 to bylo poprvé, co jsme obsadili první čtyři místa v cíli. Je to náš nejlepší výsledek od návratu do DTM v roce 2012. Marco Wittmann, Augusto Farfus, Timo Glock a Martin Tomczyk zajeli vynikající závod. Z každého našeho týmu to byl alespoň jeden z pilotů BMW M4 DTM. Dnes můžeme poněkud v nadsázce mluvit o čtyřech v jedné řadě. Velký dík dnes patří celému týmu, který se na úspěchu podílel. Závod byl velmi intenzivní a na předních místech mimořádně těsný od startu do cíle. Marco se postupně prokousal startovním polem a svoji pozici si udržel až do konce závodu. Dnešek je pro nás skutečně výjimečným dnem, tohoto výsledku jsme navíc dosáhli před silnou konkurencí a před mnoha diváky. Dnes budeme slavit, ale hned zítra se budeme opět soustředit na další závod, který se jede na Nürburgringu. Z důvodu značné hmotnostní zátěže zde budeme čelit skutečné výzvě.“