BMW řady 5 prošlo decentním faceliftem – velká fotogalerie + video

Autor: Pavel Srp - 21. 5. 2013


BMW řady 5 je skutečným bestsellerem, který oslovuje zákazníky doslova po celém světě. Právě tento vůz je z globálního pohledu nejprodávanějším modelem segmentu vyšší střední třídy. Pro další posílení této pozice přicházejí modely v provedení Sedan, Touring a Gran Turismo v komplexně modernizovaném provedení. K dnešnímu dni vyjelo z výrobních linek na 6,6 milionu BMW řady 5, aktuální, v pořadí již šestá generace přitom už vznikla v počtu přesahujícím jeden milion kusů.

Po estetické stránce došlo zejména k celkovému doladění designu a podtržení jeho sportovního charakteru. Standardní výbavou jsou nyní xenonová světla, která mohou být na přání nahrazena adaptivními LED světlomety. Změny designu se nejvíce dotkly zadní části provedení Gran Turismo. Zachován zůstal originální přístup do zavazadlového prostoru s dvojitým víkem, avšak prostor pro náklad se v základním uspořádání zvětšil o 60 litrů na celkových 500 litrů. Zachována samozřejmě zůstala příkladná variabilita s posuvnými zadními sedadly s měnitelným sklonem opěradel.

Prémiový interiér spojující typické zaměření na řidiče s neobyčejnou dávkou komfortu a prémiového charakteru zůstává i nadále zachován, stejně tak jako možnost mimořádně účinné integrace telefonů do systému vozu. Novinkou zlepšující obsluhu je dotyková horní plocha ovladače iDrive, která je schopná rozpoznávat písmena.

Spolu s modernizací se do nabídky BMW řady 5 Sedan i Touring dostává nový základní model BMW 518d, pod jehož kapotou pracuje dvoulitrový přeplňovaný vznětový čtyřválec s výkonem 105 kW/143 koní, který v kombinovaném režimu vykazuje spotřebu v rozmezí 4,5 a 4,9 litru na 100 km. Druhou stranu nabídky obsazuje BMW 550i nabízené ve všech třech verzích BMW řady 5, které pohání nová generace osmiválcového zážehového motoru TwinPower Turbo s objemem 4,4 litru, přímým vstřikováním a rozvodem VALVETRONIC. Motor s výkonem 330 kW/450 koní je připraven zrychlit z klidu na 100 km/h během 4,6 sekundy a přitom v kombinovaném režimu spotřebovat jen 8,6 až 8,8 l/100 km. Spolu s modernizací rozšiřuje nabídku verzí také BMW 520d xDrive Sedan a BMW 520d xDrive Touring s inteligentně řízeným pohonem všech kol BMW xDrive.

BMW řady 5 je pověstné nabídkou různých typů asistenčních systémů řidiče. Součástí modernizace je jejich další rozšíření, a to zejména o asistenta jízdy v kolonách a v dopravních zácpách (bude dostupný od listopadu 2013). Zdokonalena byla také činnost přednárazového systému, stejně tak jako funkce aktivní ochrany Active Protection. Automatický parkovací asistent byl v BMW řady 5 k dispozici již v minulosti. Nyní však byl zdokonalen, takže si zcela sám přebírá i ovládání pedálů vozu. Díky tomu dokáže zaparkovat zcela automaticky bez zásahu řidiče.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru