BMW řady 2 Coupé se představuje po faceliftu | 2024

BMW řady 2 Coupé se představuje po faceliftu

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: BMW - 13. 6. 2024


BMW řady 2 Coupé má v segmentu kompaktních vozů jedinečnou koncepci, která v sobě spojuje extrovertní sportovní charakter, dokonale ovladatelnou dynamiku a progresivní prémiovou výbavu. Dvoudveřový vůz je nyní ještě atraktivnější díky do detailů upravenému designu, rozšířené standardní výbavě a důsledné digitalizaci. Všechny varianty nového BMW řady 2 Coupé jsou standardně vybaveny M sportovním paketem a dalšími komfortními prvky. Nové laky, kola z lehké slitiny, volanty, ozdobné lišty a čalounění dodávají exteriéru i interiéru moderní nádech. K pokrokovému charakteru nového BMW řady 2 Coupé přispívá také nový systém BMW iDrive s funkcí QuickSelect a inovativní digitální služby využívající BMW Operační systém 8.5.

Díky kompaktním proporcím, dravějšímu designu, výkonným motorům a M sportovnímu podvozku, který je nyní součástí standardní výbavy, nabízí nové BMW řady 2 Coupé emocionálnější zážitek z dříve. Dvoudveřový model jde ve stopách legendárního BMW řady 02, které bylo již v 60. letech minulého století považováno za ztělesnění radosti z jízdy. Nabídka motorů zahrnuje čtyřválcové zážehové a vznětové jednotky, které svůj výkon přenášejí na vozovku prostřednictvím osmistupňové převodovky Steptronic a klasického pohonu zadních kol. V modelu BMW M240i xDrive Coupé je použit v daném segmentu jedinečný zážehový řadový 6válec.

Nové BMW řady 2 Coupé bude uvedeno na trh v srpnu 2024. Vyrábět se bude v továrně BMW Group v mexickém San Luis Potosí, kde se vyrábí také nové BMW řady 3 Sedan se spalovacími motorem a plug-in hybridním pohonem. Továrna, která byla otevřena v roce 2019, se vyznačuje mimořádně hospodárnými a udržitelnými výrobními procesy.

Svěží designové prvky, M sportovní paket nyní ve standardní výbavě

Rozměry, typ karoserie, koncepce pohonu a podvozek BMW řady 2 Coupé jsou navrženy tak, aby v mimořádně koncentrované podobě zprostředkovávaly pro BMW charakteristickou radost z jízdy. Výrazná přední část s kulatými světlomety, horizontální BMW maska ve tvaru ledvinek, vyboulení kapoty motoru, sportovně tvarované boky, rozšířené blatníky a krátké víko zavazadlového prostoru dodávají BMW řady 2 Coupé nezaměnitelný vzhled. S designovými prvky M sportovního paketu, který je nyní součástí standardní výbavy, vyjadřuje nové provedení kompaktního dvoudveřového modelu ještě intenzivněji svůj dynamický charakter.

V přední části nového BMW řady 2 Coupé má nyní rámeček BMW masky ve tvaru ledvinek matně chromované provedení. Boční prahy a spodní část zadního nárazníku již nejsou lakovány v černé barvě, ale v barvě vozu. Vložka difuzoru má leskle černou povrchovou úpravu vytvářející atraktivní kontrast.

BMW M240i Drive Coupé má vlastní verzi M specifických designových prvků, které optimalizují přívod chladicího vzduchu a vylepšují aerodynamické vyvážení. Patří mezi ně leskle černé vložky krajních otvorů pro přívod vzduchu, černá spodní hrana předního nárazníku, pro daný model specifický zadní spoiler a lichoběžníkové koncovky výfuku na levé a pravé straně zadního nárazníku. Kryty vnějších zpětných zrcátek M modelu jsou nyní provedeny v leskle černé barvě.

Pro všechny varianty nového BMW řady 2 Coupé je volitelně připraven M sportovní paket Pro, jehož součástí jsou zatmavené M světlomety Shadow Line, černý zadní M spoiler a výbava M Shadow Line s rozšířeným obsahem. Nechybí ani M sportovní brzdový systém s červeně lakovanými brzdovými třmeny a M bezpečnostní pásy.

Nové sportovní prvky a digitalizace v interiéru

Úpravy interiéru se zaměřují na digitalizaci. Stále důležitější roli při intuitivním ovládání hraje BMW Prohnutý displej. Do jednoho celku propojený 12,3palcový informační panel před volantem a 14,9palcový kontrolní displej nyní poskytují prostor pro nejnovější evoluci ovládacího systému BMW iDrive, využívajícího ke své činnosti BMW Operační systém 8.5. Nastavení teploty a ventilace, stejně jako vyhřívání sedadel i – pokud je ve výbavě – vyhřívání volantu lze obsluhovat buď dotykem pomocí speciálního menu přístupného ve spodní části kontrolního displeje, nebo hlasovými povely. Široké využití digitalizace vede k dalšímu zmenšení počtu tlačítek a ovládacích prvků, a je proto doprovázeno přepracováním palubní desky. Novými ovládacími prvky pro nastavení výdechů ventilace uprostřed a na krajích palubní desky je možné upravovat směr proudění vzduchu pomocí otáčení a naklápění.

Standardně dodávané prostorové vnitřní osvětlení nového BMW řady 2 Coupé obsahuje také nové kaskádovité osvětlení, integrované do krytů středových výdechů ventilace. Barvu a jas tohoto osvětlení lze nastavit podle individuálních preferencí, přičemž na výběr je devět barevných odstínů.

Nové volanty, čalounění sedadel a obložení interiéru

Nové BMW řady 2 Coupé je standardně vybaveno M koženým volantem. Nová verze se vyznačuje věncem volantu, který je ve spodní části zploštělý, a upravenými paprsky. Sportovní atmosféru interiéru podtrhuje také červený středicí proužek na 12. hodině a kontrastní prošívání v barvách BMW M GmbH.

K intenzivnímu zážitku z jízdy v novém BMW řady 2 Coupé přispívají standardně dodávaná vyhřívaná sportovní sedadla pro řidiče a spolujezdce. V rámci volitelné výbavy mají k dispozici elektrické ovládání s paměťovou funkcí. M sportovní sedadla, která jsou rovněž k dispozici jako volitelná výbava, nabízejí širokou škálu možností nastavení stisknutím tlačítka, stejně jako bederní opěrku a částečně integrované hlavové opěrky. Díky své skořepinové koncepci a nastavitelné šířce opěradla poskytují účinnou boční oporu při dynamických průjezdech zatáčkou.

Výkonné a hospodárné motory, standardní M sportovní podvozek

Portfolio pohonných jednotek nového BMW řady 2 Coupé s řadovým 6válcem o objemu 3,0 l na vrcholu nabídky má v konkurenčním prostředí zcela unikátní postavení. S pomocí inteligentního pohonu všech kol přenáší motor o výkonu 275 kW/374 koní svou sílu na vozovku mimořádně suverénním a dynamickým způsobem. BMW M240i xDrive Coupé zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,3 sekundy.

BMW řady 2 Coupé se představuje po faceliftu | 2024

Kromě zážehového řadového 6válce M modelu je nové BMW řady 2 Coupé na výběr s dalšími třemi čtyřválcovými zážehovými motory a jednou vznětovou jednotkou o objemu 2,0 litru. Základním modelem je nové BMW 218i Coupé, které je poháněno zážehovým motorem o výkonu 115 kW/156 koní a zrychluje z klidu na 100 km/h za 8,7 sekundy.

Dále je k dispozici nové BMW 220i Coupé s výkonem 135 kW/184 koní a zrychlením 7,5 sekundy. Nové BMW 230i Coupé poskytuje maximální výkon 180 kW/245 koní umožňuje standardní sprint na 100 km/h za 5,9 sekundy.

Vznětový motor nového BMW 220d Coupé nabízí zvláštní kombinaci síly a účinnosti. Generuje maximální výkon 140 kW/190 koní a je kombinován s 48voltovou mild hybridní technikou. Jeho startér-generátor je s klikovým hřídelem motoru spojený řemenem a dodává mu dodatečných 8 kW/11 koní. Umožňuje novému BMW 220d Coupé zrychlit z klidu na 100 km/h za 6,9 sekundy.

Všechny motory jsou kombinovány s 8stupňovou samočinnou převodovkou Steptronic. Nová verze kompaktního dvoudveřového modelu je v modelech BMW M240i xDrive Coupé, BMW 230i Coupé, BMW 220i Coupé a BMW 220d Coupé vybavena 8stupňovou převodovkou Steptronic Sport. Tato verze převodovky s řadicími páčkami na volantu je k dispozici jako volitelná výbava pro nové BMW 218i Coupé.

Čtyřválcové modely nového BMW řady 2 Coupé jsou standardně vybaveny M sportovním podvozkem s progresivní charakteristikou tlumičů, který významně zvyšuje agilitu a dynamiku v zatáčkách. Celek doplňuje variabilní sportovní řízení s převodem závislým na úhlu natočení volantu. Nové BMW M240i xDrive Coupé je na přání k dispozici s Adaptivním M podvozkem, jehož součástí je taktéž variabilní sportovní řízení. Jeho elektronicky řízené tlumiče nabízejí tři režimy. M model je také standardně vybaven M sportovním diferenciálem a M sportovním brzdovým systémem, který je k dispozici na přání i pro ostatní modely.

Intuitivní ovládání, inovativní digitální služby: BMW Operační systém 8.5 a BMW iDrive s funkcí QuickSelect

V nové verzi BMW řady 2 Coupé poskytuje BMW Operační systém 8.5 základ pro mimořádně intuitivní a pohodlné ovládání prostřednictvím vylepšeného systému BMW iDrive s funkcí QuickSelect. Systém je nyní ještě konzistentnější a lze jej obsluhovat pomocí dotykové funkce na kontrolním displeji a přirozenou řečí prostřednictvím asistentu BMW Intelligent Personal Assistant. Aktuální verze systému BMW iDrive je vybavena novou domovskou obrazovkou, která trvale zobrazuje mapu nebo jiné nastavené téma na velké ploše. Na straně řidiče jsou widgety funkce QuickSelect, umožňující přímý přístup k různým funkcím bez nutnosti přechodu do submenu. Nová plochá struktura menu výrazně usnadňuje přechod mezi jednotlivými funkcemi a pomáhá řidiči nového BMW řady 2 Coupé více se soustředit na dopravní situaci.

BMW řady 2 Coupé se představuje po faceliftu | 2024

Navigační systém BMW Maps, který je v novém BMW řady 2 Coupé součástí standardní výbavy a využívá BMW Operační systém 8.5, nabízí ještě snadnější zadávání cílů, další informace během jízdy a další vylepšení pro rychlé a přesné navádění po trase. Ve spojení s volitelnou výbavou BMW Live Cockpit Professional je součástí barevný BMW Head-Up Displej s funkcí zobrazení rozšířené reality.

Nové BMW řady 2 Coupé také usnadňuje propojení vozu s BMW ID zákazníka a aplikací My BMW. V mnoha evropských zemích mohou zákazníci pomocí BMW ID platit parkovné digitálně přímo z vozu. Ve vozidle lze standardně aktivovat Osobní eSIM se standardem 5G. Standardně je k dispozici také integrace chytrých telefonů pomocí Apple CarPlay a Android Auto.

Výrazně rozšířená standardní výbava, cílená individualizace

Kromě obsahu M sportovního paketu nabízí nové BMW řady 2 Coupé další standardní výbavu zintenzivňující radost z jízdy. Patří mezi ní vyhřívaná přední sedadla, paket vnějších zpětných zrcátek a alarm. Nové BMW M240 xDrive Coupé je standardně vybaveno protislunečními skly.

Rozšířena byla také nabídka standardně dodávaných systémů pro poloautomatizovanou jízdu a parkování. V novém BMW řady 2 Coupé dokáže Parkovací asistent při parkování zrychlovat, ovládat řízení a volit směr jízdy. Jeho nabídka funkcí obsahuje také přední a zadní ukazatel vzdálenosti při parkování PDC a Couvací asistent. K dalším standardním funkcím patří varování před čelním nárazem, upozornění na opuštění jízdního pruhu, udržování nastavené rychlosti s brzdnou funkcí a ukazatel rychlostních limitů s indikátorem zákazu předjíždění.

Mezi volitelnou výbavu patří Driving Assistant, aktivní systém udržování rychlosti s funkcí Stop&Go, Parkovací asistent Plus, asistent dálkových světel, BMW Drive Recorder, tažné zařízení s odnímatelnou kulovou hlavicí či audiosystém Harman Kardon Surround Sound.

Pro cílenou individualizaci jsou k dispozici nové pakety výbavy

Poprvé je pro nové BMW řady 2 Coupé k dispozici paket Premium, jehož součástí je Komfortní přístupový systém, Adaptivní LED světlomety a bezdrátová nabíjecí přihrádka. Nový paket Innovation nyní obsahuje volitelný Driving Assistant a Parkovací asistent Plus, stejně jako výbavu BMW Live Cockpit Professional s BMW Head-Up Displejem.

Pro BMW M240i Coupé je připraven paket M Technology přinášející výkonnější chlazení motoru a stlačeného vzduchu spolu s většími kotouči M sportovních brzd.

Štítky: , , , ,

1 názor na “BMW řady 2 Coupé se představuje po faceliftu”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru