BMW představuje limitovanou edici M3 DTM Champion Edition

Autor: Pavel Srp - 6. 12. 2012


BMW slaví a připravilo dárky pro své zákazníky. Těmi dárky je 54 speciálních modelů BMW M3 E92. Půjde tedy o hodně horké zboží, které s přibývajícími léty bude čím dál tím zajímavější pro sběratele. A proč vlastně BMW slaví? V právě uplynulé sezoně se vrátilo do orkuhových závodů DTM – po 18-ti leté přestávce – a rovnou vyhrálo.

Speciální přísně limitované BMW M3 DTM Champion Edition tedy oslavuje triumf. Autou budou, stejně jako závodní monoposty, vyvedeny v matném černém laku karoserie, který nebude doplněn o reklamy sponzorů, ale pouze o trojbarevný ///M pruh.  Matnou karoserii doplní černá kola a některé drobnosti z pravého karbonu (střecha, zrcátka, spoilery) a černého chromu.

V interiéru bude možné nalézt speciální plaketu s vlastnoručním podpisem kanadského závodního jezdce Bruno Spenglera, kterého budeme moci tento rok právě za volantem závodního speciálu vídat. Kromě této exkluzivní plakety zaujem interiér kombinací materiálů vyvedených v tmavém, hlavně černém odstínu. Kombinace černé alcantary a černé kůže Novilo vypadá hodně dobře. Jako třešnička na dortu interiér doplňuje pořadové číslo daného exempláře.

Cena nebude úplně lidová, ale vzhledem k tomu, že jde o tak přísně limitovanou edici, myslím, že se vyplatí připlatit si cca 30 tisíc Euro oproti obyčejnému kupé. V Německu za auto dáte 99 tisíc Euro. Každý z majitelů tohoto kousku bude mít navíc možnost vyzkoušet si auto a prověřit své síly pod vedením Sprenglera přímo na závodním okruhu, a kde jinde, než na slavném Nurburgringu.

-PS-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru