BMW představilo svůj koncept M5 pro německou policii

Autor: Anina Russová - 7. 9. 2012


BMW se pochlubilo prvními obrázky BMW F10 M5 postaveném speciálně pro německou policii. Sice jde v současné době pouze o koncept, ale i tak je rozhodně čím se chlubit. Vozy pro „Simira a jeho kolegy“ jsou totiž vždy to nej, co je možné nabídnout.

I tahle M5 se od té seriové lehce odlišuje. Vždyť přece stíhat piráty po dálnicích není nic lehkého. O tom ví své i naše dálniční policie, která má ve flotile starší Passaty R36 nebo nové Passaty 3,6 FSI. Německá policie je na tom přeci jen lépe a do jejich flotily patří například vozy Porsche. Známý úpravce těchto vozů TechArt se policistům už v minulosti postaral o pořádně našlápnutou úpravu 911 a dotáhl to tak daleko, že německé policejní Porsche 911 se v roce 2005 staly nejrychlejšími policejními vozy na světě. Aby také ne, když se mohly pochlubit rychlostí až 297 km/h!

U BMW jsou si dobře vědomi toho, že překonat něco takového, nebude legrace. Do tohoto prototypu M5 byl namontován motor V8 o objemu 4,4 litru, který sprint z 0 na 100 km/h zvládne za pouhé 4,4 vteřiny, maximální rychlost vozu pak byla elektronicky omezena na 310 km/h. Aby ne, tahle M5 se chlubí výkonem 560 koní. To jsou až neuvěřitelná čísla. A rozhodně budí respekt, že?

V současné době je vůz umístěn v muzeu BMW v Mnichově a pokud se ho německá policie nerozhodne objednat, tak tam také zůstane.

Jaké jsou vaše zkučenosti s německými dálničními policisty? A jaké s našimi strážníky v Passatech (a nejen v nich)? Podělte se s námi v diskuzi článkem nebo na našem facebooku.

-AR-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek