Veletrh GPEC (General Police Equipment Exhibition & Conference), pořádaný jednou za dva roky, je největším veletrhem, který se soustředí na policejní zařízení a technologie. Osmý ročník významné průmyslové a technologické výstavy nabízí návštěvníkům a vystavovatelům z řad policie a dalších bezpečnostních složek jedinečnou příležitost k setkání a společné debatě. Poslední výstavy GPEC, pořádané v roce 2012, se zúčastnilo více než 6500 návštěvníků z 59 zemí a téměř 500 domácích a zahraničních vystavovatelů z 29 zemí a pěti kontinentů.

Na letošní výstavě značka BMW opět představí pestrou škálu praktických a účelově konstruovaných záchranných a obrněných vozidel, které splňují nejvyšší standardy nejen v oblasti výkonů, praktičnosti a bezpečnosti, ale také účinnosti a spotřeby paliva.

Na veletrhu GPEC značka BMW představí sedm záchranných a obrněných vozidel a motocyklů, včetně nového obrněného modelu BMW X5 Security Plus (balistická ochrana VR 6 – BRV 2009) a také značně přepracované BMW X3 xDrive. V obrněném voze BMW X5 Security (balistická ochrana VR 4 – BRV 2009) se veřejnosti poprvé představí záchranná letecká nosítka. Obrněný model BMW X5 Security je vhodný pro široké spektrum využití a poskytuje cennou pomoc zejména v případech, kde postižení vyžadují lékařskou péči. Paletu vystavovaných automobilů uzavírá neoznačený sedan BMW 530d, který je určen pro služby dálniční policie.

Na výstavě budou k vidění také doprovodné motocykly BMW R 1200 RT a BMW F 800 GT určené pro státní službu. Exponáty vystavované na veletrhu GPEC rovněž zahrnují celou řadu účelově navrženého příslušenství a bezpečnostní výbavy.

Účelově vyvinuté výrobky s dlouholetou tradicí

BMW, jakožto přední výrobce prémiových automobilů a motocyklů, čerpá z mnohaletých zkušeností v oblasti vývoje a výroby vozidel se speciálním zaměřením. Co se kvality, funkčnosti, výkonů a bezpečnosti týče, musí tato vozidla splňovat stejné standardy jako model, na jehož základech stojí. To kromě jiného znamená, že technologie BMW EfficientDynamics a soubor zabudovaných asistenčních systémů a mobilních služeb BMW ConnectedDrive jsou vždy součástí standardní výbavy.

Model, sloužící jako základ, je ve všech případech již z výroby navržen tak, aby do něj mohla být instalována dodatečná speciální výbava. Inženýři BMW úzce spolupracují se specialisty ze strany zadavatele a používají nejmodernější komponenty, vyvinuté předními a vysoce zkušenými dodavateli. Záchranné vozy BMW vybavené veškerou speciální výbavou procházejí přísnými zatěžkávacími zkouškami, které mnohdy sahají nad rámec současných zkušebnách norem. Jen tak je možné zaručit, že zákazník dostane na míru ušitý vůz, jehož všechny části dokonale spolupracují a splňují vysoké nároky BMW Group v oblasti výkonů a kvality.

Přečtěte si také:  Manhart upravil BMW M3 tak, že vás už nebudou štvát ty obrovské ledvinky