BMW pravděpodobně chystá reinkarnaci řady 8: nechala si patentovat názvy

Autor: Jan Karlík - 3. 6. 2016


Bavorská automobilka si nechala obnovit ochranné známky na BMW řady 8. Po dlouhé době se tak dostáváme k dalšímu náznaku, že nástupce legendární řady 8 by se přeci jen mohl objevit.

Už delší dobu se setkáváme s hromadou neoficiálních a polovičatých informací ohledně nového modelu v mnichovském portfoliu. Mělo by se jednat o velké luxusní kupé, které si bude chtít ukousnout z poměrně velkého koláče prodejů, ze kterého aktuálně hltá především Mercedes-Benz se svou třídou S Coupé. Jenže jak to už u všech podobných spekulací bývá, je potřeba brát takové informace s rezervou. První záchvěv toho, že by nová osmičková řada mohla být skutečností, vypustila sama automobilka.

Vedení firmy si totiž nechalo obnovit ochrannou známku na názvy pocházející právě z řady 8. Konkrétně se jedná o modely 825, 830, 835, 845, 850 a k tomu dokonce i 860, M850 a také M8. Taková informace samozřejmě nemusí nutně znamenat, že BMW takové vozy vyrobí. Dost možná je to jen pojistka, aby nepřišel někdo jiný – třeba z Číny – a takovou věc neudělal také a dříve. Nicméně my budeme doufat v ten první a snad i pravděpodobnější scénář. Pokud by to vyšlo, bude se stejně jako u Mercedesu i v případě BMW jednat o kupé odvozené z té nejvyšší řady. Řady 7. Tomu nasvědčují první informace o tom, že řada 6 by měla být lehčí, sportovnější a jít po krku takovým vozům jako je Porsche 911. No, budeme se muset nechat překvapit…

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru