BMW partnerem Mistrovství Evropy v biatlonu

Autor: Pavel Srp - 14. 2. 2014

Mistrovství Evropy v biatlonu se v Novém Městě na Moravě uskutečnilo od 29. ledna do 4. února 2014. Závodníci a trenéři se zde přepravovali vozy BMW vybavenými inteligentním pohonem všech kol xDrive. BMW Group Česká republika byla na tomto Mistrovství Evropy automobilovým partnerem. Právě vozy BMW s inteligentním pohonem všech kol xDrive byly pro přepravu na ME v biatlonu ideální, zejména pro kombinaci jejich prvotřídní trakce a komfortu, v neposlední řadě i pro typickou radost z jízdy.

Ve Vysočina Areně si změřilo síly 320 závodníků ze 33 zemí, kteří bojovali celkově o 15 medailových kolekcí seniorů a juniorů. Necelý rok po zdařilém mistrovství světa byl evropský šampionát největší letošní mezinárodní biatlonovou akcí na Českomoravské vysočině a v České republice. Mezi čestnými hosty byl i předseda Mezinárodní biatlonové unie (IBU) Anders Bessberg z Norska. Mistrovství Evropy se vrátilo do Nového Města po šestileté přestávce. Příští rok zamíří začátkem února do Vysočina Areny Světový pohár, ve kterém budou stát na startu opět nejlepší biatlonisté z celého světa.

Evropský šampionát, který je určen závodníkům do 26 let, byl vrcholem sezony pro reprezentační rezervy jednotlivých zemí a pro juniory. Největší zájem měli fanoušci biatlonu o víkendový program. Na tribuny zamířilo každý den přibližně 3000 diváků. Vzhledem k nepříznivé zimě se podařilo organizátorům připravit kvalitní tratě z technického sněhu. Startující měli k dispozici okruhy s délkou 1750 až 2500 metrů.