BMW oznamuje ceny elektromobilu i3

Autor: Pavel Srp - 22. 7. 2013


Základní cena prvního sériového čistě elektrického automobilu BMW Group – BMW i3 – byla stanovena na 900 000 Kč včetně DPH. Automobil bude pro české zákazníky připraven již od listopadu 2013.

Ian Robertson, člen představenstva odpovědný za prodej a marketing BMW Group, řekl: „BMW i3 znamená novou epochu jak pro způsob individuální dopravy, tak pro BMW Group. BMW i3 je věrné principům BMW a vyznačuje se silným emotivním nábojem, vysokou kvalitou produktu a současně je připravené poskytnout čistou radost z jízdy. Průlomový automobil nabízený za atraktivní cenu je pro zákazníky v oblasti elektromobility velmi lákavou nabídkou.“

BMW i3 oslaví svoji mezinárodní premiéru 29. července paralelně v metropolích na třech kontinentech: v Londýně, New Yorku a Pekingu.

BMW i3 se zaměřilo na komplexní 360stupňové služby související s elektromobilitou. Díky tomu bude čistě elektrické BMW i3 schopné pokrýt veškeré nároky svých majitelů na dopravu – a to i když budou potřebovat cestovat dále než jen do vzdálenosti 150 km.

Z tohoto důvodu přináší BMW i svým zákazníkům podporu opírající se o čtyři základní pilíře prémiových služeb:

  • Domácí dobíjení: Nabíječka Wallbox je první a dosud jediné domácí dobíjecí zařízení nabízené přímo výrobcem automobilů. Tato nabíječka byla vyvinuta s cílem poskytnout komplexní služby v oblasti trvale udržitelné elektromobility. Díky tomu domácí dobíjení dostává novou úroveň komfortu a hospodárnosti. Instalace dobíjecí stanice Wallbox se provádí přímo u zákazníka a současně s tím mu jsou nabídnuté speciální „zelené“ tarify smluvních partnerů BMW i, poskytujících elektřinu z trvale obnovitelných zdrojů.
  • Veřejné dobíjecí stanice: Ve všech zemích, kde se modely BMW i prodávají, má BMW Group smlouvu s provozovateli veřejných dobíjecích stanic. Společnost pracuje na standardizaci dobíjení a na zahušťování sítě dobíjecích stanic.
  • Flexibilní mobilita: BMW Group vytvoří zcela nový životní styl, navržený kolem široké nabídky souvisejících služeb – řeč je o systému sdílení automobilů DriveNow, který má již více než 130 000 členů. Zákazníci současně budou mít pro dlouhé cesty v rámci půjčoven přístup k automobilům se spalovacím motorem.
  • Asistenční služby: Zákazníci budou moci využívat služby z programu ConnectedDrive a asistenční služby například v případě vybití baterie.

Zákazníci BMW i3 budou mít přístup k široké paletě služeb v oblasti financování, pojištění, stejně tak jako pokročilých mobilních služeb navržených přímo pro BMW i3.

[nggallery id=1985]

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru