Co dělá BMW tím, čím už řadu let je? Někdo možná řekne jízdní vlastnosti, jiný vzpomene pohon zadních kol, který je dnes ale už spíše výjimkou, a někteří z vás možná řeknou, že jsou to ty ikonické ledvinky tvořící masku chladiče. Jen podle nich poznáte, že se díváte na BMW, a to jakékoliv generace a na prakticky jakýkoliv model. Ovšem nová generace řady 7, která bude oficiálně představena až za několik týdnů, pojem ledvinky tak trochu mění na “ledviny”. Ukázala to už první fotka, jež unikla před několika dny.

facelift-2020-bmw-rady-7-unik-fotek- (1)

A ty další to potvrzují. Designéři, kteří mají v BMW novou sedmičku na svědomí, se nejspíše inspirovala u velkého SUV X7, a ještě trošku přidali. A to jsme si říkali, že už to více nejde…

To, že jsou “ledviny” vážně velké, si můžeme prohlédnout i na dalších fotografiích pocházejících z uzavřené firemní prezentace novinky. Ta proběhla před několika málo dny přímo v Mnichově. Design je věcí subjektivní a jistě se najdou tací, kterým se taková příď auta bude líbit. My jsme zatím celkem na rozpacích, ale počkáme si na to, jak to bude působit naživo. 

Kromě této designové pecky o nové řadě 7 víme, že bude mít samozřejmě laserovou technologii světlometů a velkou spoustu technologických inovací. Co se motorů týče, zatím se ve velkém jen spekuluje. Víme, že kompletní motorová nabídka pro sedmičku projde, stejně jako auto, modernizací. Do nabídky se nově dostane verze 745e, tedy plug-in hybridní agregát o výkonu 388 koní, který je právě na fotkách z prezentace.