Obrázky ostrého čtyřdveřového kupé M6 Gran Coupé jsou na světě už nějakou chvilku, my jsme si ale pár dní počkali, abychom Vám zároveň s nimi mohli představit i kompletní technické informace.

BMW 6 Gran Coupé je, jak již sám název napovídá, čtyřdveřovou verzí kupé řady 6. Od něj se liší nejen druhým párem dveří, ale také nárůstem rozvoru o 113 milimetrů. Kromě toho jsou oba vozy totožné a to i v případě úprav exteriéru ostrých M verzí. Po M6 Coupé tedy vzhled M6 Gran Coupé není žádným větším překvapením.

Stejně jako zvenčí, i uvnitř novinky je proti klasické M6 minimum změn. Vlastně tou jedinou je druhá řada plnohodnotných sedaček. Tato podobnost znamená, že i v Gran Coupé dostanete anatomická sedadla, sportovně tvarovaný volant M s tlustým věncem, palubní desku potaženou kůží a podobně. Zkrátka jen to nejlepší, co aktuální řada 6 může nabídnout.

O pohon vozu se stará dvojitě přeplňovaný motor V8 o objemu 4.4 litru, který poskytuje výkon 560 koní mezi 6 000 a 7 000 otáček za minutu a točivý moment 680Nm v rozmezí 1 500 až 5 750 otáček za minutu. To dovolí Gran Coupé zrychlit z klidu na 100 km/h za pouhých 4.2 sekundy a maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h. Pokud si přikoupíte M Driver’s Package, maximálka poskočí až na 305 km/h, stejně jako v případě konkurenčního Audi RS6. Spotřebu výrobce udává hodnotou 9,9 litrů na 100 kilometrů a emise CO2 232 g/km.

Motor je spojen se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou, která umožňuje použít funkci Launch Control zaručující perfektní rozjezd. Mezi zadními koly se nachází elektronicky ovládaný diferenciál s omezenou svorností. Lehká dvacetipalcová kola mohou skrývat i příplatkové keramické brzdy.

Vůz do Evropy dorazí v květnu 2013 s cenovkou začínající na zhruba 3.225 milionu, což M6 Gran Coupé řadí mezi levnější M6 Coupé a dražší M6 Convertible. Americký trh se vozu dočká o pár měsíců později a tamní cena je odhadována na v přepočtu 2 miliony korun.

-FM-