“Šmarja to je pěkný!” Tak přesně tohle si říkám od chvíle, kdy jsem poprvé narazila na fotky, na které se můžete podívat pod článkem. Jde o speciální edici BMW M4 DTM Champion Edition, která je poctou jezdci DTM Marku Wittmannovi. Ten jezdí v šampionátu DTM pod barvami BMW, a protože se mu v loňském roce hodně dařilo, přišla automobilka se speciální edicí BMW M4, kterou vyrobili v počtu pohých 23 kusů. No, a právě tuhle malosériovou edici si vzali do parády ještě u bavorské tuningové firmy TVW Car Design. Jde o jeden jediný kousek, který se stále drží tématu pocty Marku Wittmannovi a nám se zatraceně líbí.

Než se pustíme do podrobností, měli byste vědět, že z dílny BMW má auto množství karbonových detailů především v kabině, kde lze najít také Alcantarou pošitý volant a podpis jezdce na dveřích. TVW to vzali víc do hloubky a výsledkem je spolupráce s M Performance Parts, která dala autu nový dech. Přepracované jsou nárazníky, prahy, na víku zavazadelníku přibylo decentní křídlo a hlavně ty barvy. Tak třeba fialové tažné oko, oranžové ledvinky a barvičky táhnoucí se po celém autě. Tyhle barvy nejsou vybrány jen tak, jsou to barvy speciálu DTM, kterým Mark jezdí, a kterému se přezdívá M4 DTM Ice Watch Car. Na dveře upravené M4 putovalo číslo 24, jenž Mark vozí při závodech, a na zadních oknech nesmí chybět německé vlajky, zkratky jezdcova jména a upozornění, že jde o šampióna.

Dvěma turbodmychadly přeplňovaný benzínový třílitr pod kapotou dostal novou krev do žil díky úpravě řídící jednotky, montáží vzduchového filtru KN a výfuku Akrapovič. Výsledný výkon poskočil na 517 koní a 700 Nm točivého momentu. Přidejte k tomu skvělý sportovní podvozek KW Clubsport 2 a 20 palcová kola BBS a je jasné, že tohle bude čistá zábava v zatraceně pěkném kabátě.