Předpokládám, že všichni dobře znáte německý Oktoberfest. Megalomanský pivní festival, který každoročně navštíví deseti tisíce lidí, to je přece dokonalé místo pro reklamu. Oslava pivního festivalu v pojetí BMW nabízí designově upravený model M3 připomínající závodní BMW M1 z osmdesátých let.

BMW M3 Münchner Wirte nebude v rámci festivalu v Mnichově vozit alkoholem posilněné jedince, ale bude vystavena v domácím BMW Welt muzeu. Limitovaná edice M3 vzdává svým zbarvením hold jednomu ze závodních speciálů M1 Procar, který se v roce 1981 účastnil 24hodinového závodu v Le Mans. Bílou karoserii auta zdobí motiv modrobílého provazu, tradičního prvku Mnichova, a snímky významných památek této bavorské metropole. Mezi nimi nechybí olympijský stadion, kostel Frauenkirche nebo sídlo BMW.

Celou úpravu dostal na starosti designér Walter Maurer, nikdo jiný, než autor zbarvení originální M1 Procar Münchner Wirte, předobrazu nového speciálu. Byť je mezi vozy téměř 35 let rozdílu, paradoxně mají společný nejen vzhled, ale také použitou techniku. Oba vozy používají řadový šestiválec, který posílá svůj výkon na zadní kola. Předchůdce M1 Procar sází na 3,5litrovou atmosférickou jednotku o výkonu 345 kW. Novinka v podobě M3 Münchner Wirte je poháněna dvakrát přeplňovaným třílitrovým agregátem naladěným na 317 kW (ano, BMW, šlo to i bez turba a lépe…). A co vy? Chystáte se do Mnichova?

Přidat komentář