Víte, co je nejhorší? Když každý den sledujete automobilové novinky z celého světa, veteránské aukce, závodní život a nemáte dost peněz na to, abyste si z každé téhle kategorie postaviili do garáže alespoň jeden exponát. Předpokládám, že jednou za čas má tenhle druh zvláštní deprese asi každý z nás. 🙂 Před pár dny jsme narazili na další takový kousek, který by se v naší garáži neztratil.

Jde o předchozí generaci BMW M3 (E92), na kterou si posvítil úpravce Vorsteiner. Tentokrát se ale zaměřil pouze na vzhled. Pod kapotou tak zůstal sériový motor o objemu 4,0 litry s výkonem 309 kW/420 koní a s točivým momentem 400 Nm. Tohle je už z výroby tak dobře naladěné, že úpravy vlastně netřeba.

Za to na exteriéru se vyřádili. A pořádně. Auto dostalo zcela nový, opravdu široký bodykit, který nese označení GTRS3, a dotkl se takřka každé části vozu. Řádně rozšířené jsou blatníky, nově tvarovaný je přední nárazník, prahy, zadní nárazník je nafouklý a je v něm velký difuzor, z něhož vykukují čtyři koncovky výfuku. Celek dotváří zadní křidélko, to od původní sériové odtrhové hrany značně povyrostlo.

Z už tak poměrně brutálníhpo BMW M3 je po instalaci kitu Vorsteiner GTRS3 hodně široká bestie, která vynikne obzvlášť ze zadního pohledu. Nám se prostě líbí!