BMW M3 a M4: sourozenci dostanou Competition Package

Autor: Jan Karlík - 17. 1. 2016


Competition paket si můžete objednat u většiny modelů řady BMW M. Na jaře tohoto roku se konečně dočká také dvojice BMW M3 a M4. Na jaké doplňky se můžeme těšit?

Paket Competition se mimo vylepšení výkonu specializuje také na úpravu vzhledu. Z designových úprav jmenujme například speciální 20″ litá kola (v designu M4 GTS), černou maskou chladiče, zrcátka a a rám bočních oken v rámci Shadow Line. Interiér můžete oživit speciálními pásy, které ctí trikolóru divize M. Mezi zajímavější úpravy pak patří určitě sportovní výfuk s černými chromovými koncovkami a nebo odlehčená sportovní sedadla.

Nicméně ještě zajímavější je výkonová injekce, kterou paket nabízí. Přeplňovaný třílitrový šestiválec se dočkal posílení na 450 koní (331 kW), díky čemuž zvládne zrychlit z nuly na 100 km/h za rovné čtyři sekundy. Tato hodnota platí pro dvouspojkovou převodovku, s manuálem budete potřebovat nejméně 4,3 s. Nárůst výkonu o 19 koní a zlepšení zrychlení o desetinu sekundy nejsou žádné závratné hodnoty, nicméně se určitě jedná o zajímavou nabídku, která je přímo z továrna a s plnou zárukou. M3 a M4 s paketem Competition by také měly mít zlepšenou odezvu na pedál plynu.

Součástí paketu je také nový, upravený a hlavně adaptivní podvozek. Nové jsou tlumiče, pružiny i stabilizátory. V paketu je také aktivní zadní diferenciál a přepracován byl systém jízdní stability i jednotlivé režimy nastavení vozu. Cena takové paketu by se podle zvolených příplatků měla pohybovat mezi 125 až 140 000 Kč.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru