BMW M2 ještě ani není na trhu a už se dočkalo první úpravy

Od Anina Russová | 24. 10. 2015


BMW M2 na trh vstoupí oficiálně až na jaře. Prakticky skoro nikdo tohle auto ještě neviděl naživo, ale mluví o něm každý. A každý v superlativech. Aby také ne, už prvních pár záběrů, propagačních fotek a hlavně technických údajů slibuje opravdový řidičský požitek.

Nejprve si to shrneme. BMW M2 bude malé, poměrně lehké (i když by klidně mohlo ještě zhubnout…) a o pohon zadní nápravy se bude starat přeplňovaný třílitrový řadový šestiválec s přímým vstřikováním paliva, který bude produkovat 370 koní a 465 Nm. M2 bude mít k dispozici také krátkodobý overboost, který nabídne dokonce 500 Nm. Ale to není vše. Čekat můžete podvozek namixovaný z fantastické dvojice M3 a M4 a o zkrocení téhle divé zvěře se postarají čtyřpístkové brzdy vpředu a dvoupístkové vzadu, karbonkeramické brzdy prý v nabídce nebudou. Prostě návyková dávka adrenalinu pod osvědčenou taktovkou BMW.

Ale i když tahle ostrá M2 ještě ani nevyjela z továrny, už si na ni brousí zuby pár tuningových společností. Mezi ty první patří Alpha-N Performance, které už dobře znáte například z jejich podání BMW M4. Stejně jako v tomto případě, i s M2 jdou na celou úpravu hezky zlehka a představují svoji verzi M2 GTS. Základem jejich práce je nový aerodynamický balíček, který obsahuje k dokonalosti vybroušené nové nárazníky, boční prahy i rozšířené blatníky. V nabídce bude i ve čtyřech variantách polohovatelné přítlačné křídlo. Svou práci jistě odvedou i hodně zdařilá lehká kola z dílny OZ v rozměru 9×19 a 10×19 palců.

I když by si jeden řekl, že vybraná motorizace bude dostačující, Alpha-N Performance plánují i upgrade řídící jednotky nebo také montáž nového výfukového potrubí. Výsledný výkon a točivý moment se ale dozvíme prý zase příště. Tak, už aby to bylo!