BMW M2 Coupé: Nová rozšířená nabídka dílů BMW M Performance

Autor: Tisková zpráva - 10. 2. 2016


Pokud jde o jízdní dynamiku a výkon, nové BMW M2 Coupé stanovuje v segmentu kompaktních výkonných sportovních vozů nová měřítka. Extrovertní design ještě více zdůrazňuje velmi dynamický charakter vozu a jeho připravenost pro použití na okruzích. Od března 2016 lze dynamické vlastnosti a vzhled nového BMW M2 Coupé dále posílit novým příslušenstvím z programu BMW M Performance. Nově nabízené prvky výbavy mají svůj původ v motorsportu a zahrnují oblasti, jako je aerodynamika vozu, motor, interiér a podvozek. Co se funkčnosti a designu týče, všechny splňují ty nejvyšší standardy.

Produktové portfolio příslušenství BMW M Performance zahrnuje mimořádně širokou nabídku aerodynamických komponentů, vyrobených z uhlíkových kompozitů (karbonu). Mezi ně patří nástavec předního spoileru, doplňky bočních prahů, zadní difuzor a kryty zpětných zrcátek.

Například nástavec předního spoileru a doplňky bočních prahů optimalizují v kombinaci se zadním spoilerem a zadním difuzorem z nabídky příslušenství BMW M Performance proudění vzduchu okolo vozu, což má pozitivní vliv na jeho ovládání a jízdní dynamiku. Tyto prvky skvěle doplňují stylové karbonové kryty zpětných zrcátek. To samé platí pro lesklou černou masku chladiče M Performance s integrovaným logem BMW M, vyvedeným v trikoloře BMW M.

BMW M2 M Performance

Prvky výbavy zvyšující dynamický výkon pro motor, podvozek a brzdy

Tlumič výfuku s vnitřní klapkou zesiluje zvukový projev motoru. Jeho dva provozní režimy, Sport a Track, lze měnit pomocí dálkového ovládání přes rozhraní Bluetooth. Režim Sport je určen pro jízdu na veřejných komunikacích a řidiči dopřává výrazný sportovní zvuk, který byl speciálně harmonizován s modelem BMW M2. Naproti tomu režim Track ještě více zesiluje projev a charakter zvuku motoru. Výfukový systém s vnitřní klapkou M Performance současně zlepšuje vizuální stránku BMW M2. Kromě varianty s 80milimetrovými leštěnými koncovkami, vyrytým logem M Performance a perforovanou vnitřní trubkou je v nabídce ještě alternativa výfuku s karbonovými prvky, průměrem koncovek 93 mm a integrovaným logem BMW M.

BMW M2 Coupé lze vybavit vinutými pružinami BMW M Performance, díky nimž se světlá výška ve srovnání se standardním odpružením sníží minimálně o pět milimetrů. Tyto integrované jednotky pružina/tlumiče (coil-spring) jsou nastavitelné a mohou snížit světlou výšku až o dalších 20 mm. A co víc, tlumiče lze nastavit v 16 krocích pro roztažení a ve 12 krocích pro stlačení. To znamená, že řidič si může tlumiče nastavit přesně podle vlastních požadavků.

Přečtěte si také:  BMW zahajuje v továrně v Dingolfingu výrobu nové řady 7, včetně elektrického BMW i7

Sportovní brzdové destičky BMW M Performance se lépe hodí pro jízdu po závodním okruhu a také zvyšují aktivní bezpečnost. Jejich složení je odvozeno z brzdových destiček, které se dobře osvědčily ve světě závodních automobilů. To znamená, že sportovní brzdové destičky BMW M Performance skvěle odolávají teplu a ani při opakovaném extrémním namáhání nevykazují známky vadnutí.

BMW M2 M Performance

Interiérové prvky výbavy, inspirované světem motorsportu

S novým příslušenstvím BMW M Performance dostává interiér BMW M2 mnohem osobitější nádech. Například LED prahové lišty BMW M Performance pro řidičovu a spolujezdcovu stranu vozidlo nápadně a stylově zvýrazní ve chvíli, kdy otevřete dveře. To samé platí o kobercích M Performance, které vypadají sportovně a současně nabízejí optimální přilnavost díky protiskluzovému povrchu z gumy a textilních vláken. Dokonalým detailem jsou pedály z ušlechtilé oceli.

BMW je jedním z mála automobilových výrobců na světě, který nabízí vlastní alcantarou čalouněné volanty. Nabídka BMW M Performance čítá rovnou dva různé typy. Volant M Performance Pro s alcantarovým čalouněním v místech, kde se volantu dotýkají ruce řidiče, má oproti standardnímu volantu jiný tvar a tvrdší výplň. Volant se ve výsledku lépe drží a nabízí lepší cit z řízení.

Kromě toho BMW nabízí volant M Performance se závodním displejem a karbonovým povrchem. Díky displeji integrovanému do horní části věnce volantu má řidič perfektní přehled nad funkcemi, jako jsou zajeté časy a boční a podélné zrychlení. Funkce se intuitivně ovládají tlačítky nacházejícími se v místech, kde má řidič palce. Kromě závodního displeje se na volantu nalézá také indikátor řazení převodových stupňů. Ten tvoří dvoubarevné LED světelné proužky umístěné vlevo a vpravo, jejichž diody se rozsvěcují se zvyšujícími se otáčkami. Nabídku pro interiér završuje karbonový kit Performance Interior Kit Carbon.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek