bmw-m2-competition-tuning (1)

BMW M2, respektive M2 Competition, je mezi milovníky zábavné jízdy velmi oblíbené. Tohle auto sklízí jen pochvalné reakce. A není se co divit, vždyť už z výroby nabízí působivých 410 koní a zrychlení z klidu na 100 km/h za 4,2 sekundy. Jenomže ne každému tohle stačí. A proto se německá tuningová firma Lightweight Performance rozhodla, že z M2 Competititon udělá bestii s výkonem, který standardně patří spíše do světa supersportů.

Dá se říct, že Němci nenechali kámen na kameni. Zážehový šestiválec M TwinPower osadila dvojicí nových a větších turbodmychadel, upravila mapy řídící jednotky a autu nadělila také nový výfukový systém. Výsledkem toho všeho je výkon 750 koní a 881 Nm. Dále sáhli k výměně tlumičů, přičemž volba padla na Eibach Pro Street Multi. Posíleny byly logicky i brzdy, vždyť tohle stádo vůbec nebude jednoduché zastavit.

Přečtěte si také:  Test BMW M2 Competition (2019)

K tomu všemu pak přidali nová, 19palcová kovaná kola a hlavně velkou spoustu karbonu. Z tohoto materiálu je třeba nový zadní difuzor, z něhož hrozivě vykukují dvě dvojice koncovek výfuku. Asi je vám jasné, že tohle auto po nastartování způsobí malé zemětřesení. Tak to ostatně má být! 🙂

Velkých změn se dočkal i interiér, přičemž tou nejzajímavější je asi instalace zadních sedadel, které jsou prakticky totožné s těmi předními. Mají hodně výrazné boční vedení, klasickou trikoloru na hlavových opěrkách a kontrastní modré prošívání. Modrá se pak objevuje i na nové řadicí páce nebo na pedálech. Cenu úpravce nezveřejnil, ale je jasné, že vzhledem k masivnímu zásahu do původního auta rozhodně nebude z levného kraje.

Přidat komentář