2022-BMW_M135i_xDrive-facelift- (2)

BMW M135i xDrive přijíždí s upraveným podvozkem a upraveným zvukem

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: BMW - Tisková zpráva - 20. 10. 2021


BMW vylepšilo vlastnosti svého čtyřválcového sportovního modelu v prémiovém segmentu kompaktních vozů. Pečlivé úpravy komponentů podvozku propůjčují BMW M135i xDrive znatelně lepší projev při sportovním stylu jízdy. Zásluhou nově naladěného zvukovému projevu motoru uvnitř vozu je zážitek z jízdy ještě intenzivnější.

Vysoký výkon 225 kW/306 koní čtyřválcového motoru vybaveného technologiemi BMW TwinPower Turbo pod kapotou BMW M135i xDrive lze nyní mnohem účinněji než dříve využít k dosažení podmanivé dynamiky a jízdních zážitků, kterými je BMW proslulé. Detailní úpravy nastavení přímo pro daný model navrženého podvozku a jeho tužší uložení zajišťují precizní kontrolu v každé situaci a lepší jízdní vlastnosti i při ostrém nasazení na závodních okruzích. Zlepšená trakce umožňuje řidiči s větší jistotou prozkoumat limity vozu, zejména při průjezdu zatáčkami extrémně vysokými rychlostmi.

Ostřejší dynamika v zatáčkách díky větším odklonům, novému uložení a přesnému naladění pružin a tlumičů

Hodnoty negativního odklonu předních kol BMW M135i xDrive byly zvýšeny, aby se dále posílila schopnost absorpce příčných sil při průjezdu zatáčkami. Pro spojení spodních příčných ramen přední nápravy s karoserií byly nově použity hydraulické silentbloky, přičemž přepracována byla také příčná a podélná ramena zadní nápravy. Došlo také k novému naladění pružin a tlumičů. Výsledkem je výrazné omezení naklánění vozu v zatáčkách, což má další příznivý vliv na citlivost řízení při intenzivní sportovní jízdě.

Přečtěte si také:  BMW M4 CSL má českou cenu. Je to nejrychlejší BMW na Nürburgringu. Předvede to ve videu

Tyto nejnovější úpravy zvyšují ambice BMW M135i xDrive v poskytování typické radosti z jízdy. Upravená technika podvozku v kombinaci s mimořádně sportovními výkonovými charakteristikami motoru a inteligentním pohonem všech kol BMW xDrive vytvářejí dokonale sladěný celek, navržený pro mimořádně poutavé svezení. Součástí standardní výbavy tohoto kompaktního M modelu BMW je protiprokluzový systém integrovaný v řídicí jednotce motoru. Toto řešení zkracuje dráhy signálů mezi jednotlivými komponenty a přináší zejména při rozjezdech na kluzkém povrchu a při dynamické jízdě v zatáčkách až desetkrát rychlejší regulaci prokluzu než u konvenčních systémů. BMW M135i xDrive je navíc vybaveno mechanickým samosvorným diferenciálem přední nápravy, který je integrován ve standardně dodávané osmistupňové převodovce Steptronic Sport a zlepšuje nejen trakci a směrovou stabilitu, ale také agilitu a dynamiku v zatáčkách. Díky svornému účinku 36 % při akceleraci a 26 % při brzdění motorem je tento diferenciál schopen v případě potřeby přenést dodatečný točivý moment na přední kolo s lepší přilnavostí. Obvyklé funkce stabilizačního systému DSC jsou v BMW M135i xDrive doplněny funkcí Performance Control, která zvyšuje přesnost řízení cílenou a pečlivě naladěnou intervencí brzdové soustavy.

Speciálně naladěné M sportovní řízení a mimořádně výkonné M sportovní brzdy jsou dalšími položkami na seznamu standardní výbavy BMW M135i xDrive. Kompaktní sportovní vůz vyjíždí z továrny ve standardním provedení na 18palcových M kolech z lehké slitiny, na přání jsou k dispozici 19palcová kola různých designů.

Dramatický zvukový projev uvnitř vozu

Výfukový systém se dvěma koncovkami pomáhá motoru dosahovat jeho výkonu tím, že efektivně snižuje protitlaky výfukových plynů. Současně vytváří při jízdě sebevědomý akustický doprovod. Výrazný, emoce vzbuzující zvuk se přenáší i do interiéru, kde je pečlivě zesilován prostřednictvím reproduktorů audiosystému.

Upravený zvukový doprovod zprostředkovává posádce na palubě charakteristickou akustiku čtyřválcového motoru M modelu BMW autentičtěji než kdykoliv předtím. Okamžitá odezva na každý pohyb plynového pedálu je převedena do odpovídajících akustických tónů. Od mohutného nárůstu točivého momentu při akceleraci až po pokles zatížení při puštění plynového pedálu – provozní stav motoru je vždy jednoznačně rozpoznatelný. Při startování motoru vytváří emocemi nabitou atmosféru uvnitř vozu speciálně navržená zvuková kompozice.

Nové laky pro výrazný vzhled

Zdokonalení v oblasti jízdního projevu doplňuje výběr nových výrazných laků určených pro podtržení charakteru BMW M135i xDrive. Do výrobního procesu továrny v Lipsku, kde se tento kompaktní model vyrábí, byly implementovány nové procesy, které umožňují objednávat vozy s laky BMW Individual a dalšími požadavky na personalizaci. Speciální barvy vyžadují provádění dodatečných úkonů a větší počet manuálních úkonů při výrobě. Pro tyto účely byla upravena stávající lakovna a o deset byl zvýšen počet jejích zaměstnanců.

Přečtěte si také:  Chcete si zkrátit čekání na BMW M2? dÄHLer má odpověď s upravenou M240i

Laky BMW Individual umožňují ještě více vyniknout modernímu designovému stylu a stylistickým doplňkům navrženým přímo pro vrcholný M model. Mezi novinky v nabídce barev pro BMW M135i xDrive patří nemetalický žlutý lak M Sao Paulo Yellow a dále matné metalické laky Frozen Orange (oranžová) a Frozen Pure Grey (šedá).

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek