Jak se přiblížit fanouškům BMW M ještě blíže, i když nemají miliony na to, aby si nějaký zběsilý model M pořídili? Dát jim „z něj kousek“. Zní to jako dobrý nápad, ale jak to provést. Dát každému byť jen typický znáček M s trikolorou by nebylo úplně jednoduché. Ale co třeba autentický a opravdový otisk pneumatiky na papíře? To by šlo!

bmw-m-print

Jenže nabízí se otázka: „Jak to provést?“ A inženýři přemýšleli. A nakonec vymysleli. Do kufru se dají zásobníky s černou barvou, která se bude rozprašovat na zadní pneumatiky prostřednictvím trysek přidělaných na konce prahů. Ačkoliv to vymyslet ani sestrojit nebylo úplně jednoduché, povedlo se, a tak si někteří fanoušci mohou na zeď (nebo kamkoliv jinam) pověsit plakát s otiskem pneumatiky BMW M6.

Tahle akce probíhala přibližně před dvěma lety u amerického zastoupení BMW a fanoušci, kteří se přihlásili, nakonec tento plakát obdrželi poštou až domů. K tomuto účelu byl pronajat okruh Blackhawk Farms Raceway. Za volantem seděl Matt Mullins, šéfinstruktor BMW Performance Driving School a nutno uznat, že auto ovládá opravdu perfektně.

Také bychom jeden brali, nevíte, kde ho sehnat? 😀