BMW M Performance přichází na scénu

Autor: Pavel Srp - 15. 1. 2012


Na jaře 2012 BMW M GmbH představí novou řadu produktů zaměřených na řidiče, kteří hledají především sportovní jízdní projev, ale současně si chtějí užívat také komfortu a praktičnosti, což jsou další typické vlastnosti vozů BMW.

Automobily z řady BMW M Performance se budou vyznačovat specifickými verzemi motorů, podvozky poskytujícími zvýšenou agilitu, stejně tak jako přesnost ovládání, a v neposlední řadě rovněž potřebným emotivním nábojem svého vzhledu. Toto harmonické spojení zvýšeného výkonu, účinného přenosu síly, propracovaného podvozku a aerodynamické vyváženosti pochází z genů, jež daly vzniknout modelům BMW M. Automobily z produktové řady BMW M Performance budou mít světovou premiéru na mezinárodním autosalonu v Ženevě, který se koná od 8. do 18. března 2012.

Automobily z řady BMW M Performance vytvářejí zcela novou kategorii, kterou nenabízí žádný z přímých konkurentů. Pouze čistokrevné automobily BMW M poskytují svým řidičům intenzivnější celkové zaměření na jízdní dynamiku. „Těmito vozy se soustředíme na zákazníky, kteří hledají ve svých vozech více emocí a dynamiky, ale současně se nechtějí vzdát snadné každodenní použitelnosti,“ vysvětluje Dr. Friedrich Nitschke, Prezident BMW M GmbH. Nitschke současně oznámil, že paleta nabízených vozů BMW M Performance se bude postupně rozšiřovat a bude obsahovat jak zážehové, tak vznětové motory. Významnou roli v těchto automobilech bude mít účinný inteligentní pohon všech kol BMW xDrive.

Rok 2011 patřil k nejúspěšnějším rokům společnosti BMW M GmbH. Kromě představení modelu BMW řady 1 M Coupé, kterým společnost poprvé vstoupila do prémiového kompaktního segmentu, úspěšně uvedla na trh také nové BMW M5. Skvělým vstupem do roku 2012 bude kromě představení zcela nové produktové řady automobilů BMW M Performance rovněž premiéra nového BMW M6.

„Automobily BMW M Performance využívají bohaté zkušenosti společnosti BMW M GmbH,“ vysvětluje Nitschke. BMW Group se v tomto směru může opřít o několik desetiletí dlouhé aktivní zkušenosti ze světa motoristického sportu. Právě tyto zkušenosti se aktivně projeví také v automobilech z programu BMW M Performance, jimž dodají zcela nezaměnitelný charakter.

Automobily nové produktové řady se odkazují na model BMW M535i z roku 1980, který byl představen v roce 1980 a byl navržen tak, aby potěšil srdce nadšených řidičů hledajících více výkonu, precizněji naladěný podvozek a decentně upravený design. Tento model BMW řady 5 se těšil značnému úspěchu a vydržel ve výrobě po dvě generace až do roku 1987, kdy se nabízel společně s typem BMW M5. „Naším cílem je s automobily řady BMW M Performance navázat právě na tuto tradici,“ uzavírá Nitschke.

[nggallery id=221]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru