BMW i3 získalo „double“ v anketě Auto roku 2014 v ČR

Autor: Pavel Srp - 22. 1. 2014


Revoluční elektromobil BMW i3 získal v odborné anketě Auto roku 2014 v České republice dvojici speciálních cen – „Zelené auto roku 2014″ a „Technologická inovace 2014„. Tyto dvě speciální ceny reflektují mimořádnou technologickou úroveň tohoto automobilu.

Speciální cenou Zelené auto roku 2014 odborná porota ocenila především komplexní přístup ke konstrukci elektřinou poháněného městského vozu. Ten spočívá nejen v jeho samotném technologickém a výrobním řešení, ale také v doplňkových službách, které jsou značkou BMW i poskytovány. Zmínit je třeba speciální funkce komunikačního, informačního a navigačního systému BMW ConnectedDrive nebo přístup 360° Electric. V případě, že je BMW i3 poháněno elektřinou z obnovitelných zdrojů, je množství CO2 vypuštěné do ovzduší během výroby, provozu a recyklace přibližně na poloviční úrovni ve srovnání s nejlepšími automobily poháněnými spalovacím motorem.

Druhé ocenění, Technologická inovace roku 2014, směřuje k technologii sériové výroby dílů z uhlíkových kompozitů. BMW Group má v této oblasti celosvětový primát, protože žádné jiné společnosti se v daném rozsahu dosud nepodařilo spustit sériovou produkci dílů z tohoto extrémně pevného a lehkého materiálu. Právě BMW i3 je prvním velkosériovým vozem, jehož struktura karoserie je vyrobena z uhlíkových kompozitů, které se do této doby používaly pouze v závodních vozech a malosériových sportovních automobilech nejvyšších tříd.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru