BMW Golf Cup International 2011: Singapurské finále 5.-10. března 2012

Autor: Pavel Srp - 19. 3. 2012

Z českého finále BMW Golf Cup International, které se konalo loni v srpnu na golfovém resortu Albatross, se kvalifikovali 3 hráči na světové finále. To se uskutečnilo na počátku března (5-10. března 2012) ve vzdáleném Singapuru.

Světové finále tohoto 25. BMW Golf Cup International, který je zároveň největším amatérským turnajem na světě, se uskutečnilo za nádherného počasí na hřištích Sentosa Golf Club za účasti 138 hráčů ze 46 zemí světa.

Česká republika vyslala 3 hráče, jmenovitě Andreu Novotnou, Ondřeje Vaňouse a Jana Mužíka. Čeští hráči obsadili ve třech kategoriích následující místa: Novotná skončila na děleném třicátém místě v kategorii Ženy 0-28 HCP. Vaňous se umístil na děleném třicátém pátém místě v kategorii Muži 0-12 HCP a Mužík obsadil devatenácté místo v kategorii 12,1 -28 HCP. Všichni čeští hráči skvěle reprezentovali, jelikož tato umístění získali z celkového počtu 138 hráčů na tomto turnaji.

V celkovém hodnocení, dle jednotlivých zemí, skončil český tým na 30. místě.

Celý turnaj i organizace turnaje se nesla v luxusním duchu. Hráče z hotelu Ritz-Carlton Millenia vozilo 40 limuzín BMW. Čestným hostem na této akci byl i golfista Colin Montgomerie, vítěz Ryder Cupu 2010. Ceny finalistům turnaje během slavnostního večera předával osobně Dr. Ian Robertson, předseda představenstva BMW AG.