Nový krátký film „The Escape“, v němž budou hrát Clive Owen, Dakota Fanning, Jon Bernthal a Vera Farmiga, oslaví na BMWFilms.com premiéru 23. října. Nový film navazuje na tradici filmů „The Hire“ vydaných mezi roky 2001 a 2002, které ve své době znamenaly zcela nový přístup k marketingu. V těchto dvou sezónách vzniklo celkem osm krátkých filmů.

První sérii vytvořil režisér David Fincher, který stál za filmy jako „Hra“ s Michaelem Douglasem a „Klub Rváčů“ s Bradem Pittem. Projektu dali správný zvuk známí tvůrci, režiséři i herci. V každém filmu hrál vedle vozu BMW hlavní roli britský herec Clive Owen. Zřejmě nejúspěšnějším filmem z předchozí série byl „Star“, v němž se objevila Madonna v roli „spolujezdce“ Cliva Owena v BMW M5. Druhou sérii z roku 2002 připravila kultovní hollywoodská dvojice producentů Ridley a Tony Scott.

Po 15 letech se BMWFilms.com vrací na scénu s Clivem Owenem za volantem, vedle nějž se objeví Dakota Fanning („Válka světů“, „Jmenuji se Sam“), Jon Bernthal („Mstitel“, „Daredevil“) a Vera Farmiga („Skrytá identita“, „Lítám v tom“). Režisérem filmu je Jihoafričan Neill Blomkamp („District 9“, „Elysium“), nominovaný na Oscara, a produkční společností pro BMW North America je Geisel Productions, New York.

Film „The Escape“ bude mít premiéru v neděli 23. října 2016 ve 12 hodin na BMWFilms.com.

„Pevně věřím, že ,Radost z jízdy‘ lze efektivně komunikovat prostřednictvím emotivních příběhů, jako je tento, a posílit tak jednu ze základních hodnot naší značky. S hollywoodskou kvalitou zpracování, globálními hvězdami a režiséry s nominací na Oscara jsem přesvědčena, že stanovujeme nové standardy pro marketingový obsah,“ vysvětluje Hildegard Wortmann, Senior Vice Prezident značky BMW. „Film ,The Escape‘ je pojatý jako pocta k 15. výročí filmu ,The Hire‘. Clive Owen byl již od počátku, kdy slyšel naše plány, nadšený. Jsme velmi rádi, že je členem našeho týmu, protože jeho styl a samozřejmost jsou pro tuto roli dokonalé.“

The Hire“ – původní krátký film BMW s osmi unikátními epizodami

Přečtěte si také:  Test BMW 430i Cabrio (2021)

První sezóna „The Hire“, prezentovaná na BMWFilms.com, odstartovala 26. dubna 2001 filmem Johna Frankenheimera „Ambush“, po němž následoval film „Chosen“ od Anga Lee, který získal Oscara za film „Zkrocená hora“ a „Pí a jeho život“. Třetí film série „The Follow“ režíroval Wong Kar-wai a zahráli si v něm Forest Whitaker, Adriana Lima a Mickey Rourke. První sérii doplnil film Guye Richieho „Star“ s popovou ikonou Madonnou. Posledním filmem této sezóny byl „Powder Keg“, v němž hrál Stellan Skarsgård a natočil jej několikanásobný držitel Oscara Alejandro G. Iñárritu. První sezónu, kterou produkoval David Fincher („The Social Network“, „Muži, kteří nenávidí ženy“), zhlédlo za první čtyři měsíce více než 11 milionů diváků.

Druhou sezónu série „The Hire“ produkovali Tony a Ridley Scottovi a měla premiéru v říjnu 2002 s filmem „Beat the Devil“ Tonyho Scotta, v němž se objevila soulová legenda James Brown s Garym Oldmanem jako ďáblem. V „Hostage“ Johna Woo si zahrál Maury Chaykin, a Joe Carnahan natočil „The Ticker“ s Donem Cheadlem, což byl poslední díl série.