BMW 335i s výkonem vyšším než 800 koní – video

Od Anina Russová | 31. 10. 2015


Když se řekne rodinné kombi, jen málokdo si pod tím vybaví super našlapané BMW 335i, které má více než 800 koní. Ale o to víc nás kombík minulé generace trojkové řady (E91), který si můžete prohlédnout a hlavně poslechnout v přiloženém videu, baví. Majitel si s autem vyhrál opravdu do detailu. Z venku je auto jednoduché a designu vévodí jen velká kola ADV.1 Wheels.

To podstatné se totiž dělo pod kapotou. Řadový šestiválec o objemu tří litru totiž dostal jedno nové a velké turbo, poladila se řídící jednotka a nový je také kompletní výfukový systém. Ale začnu popořádku. Turbo, které ve videu uslyšíte, ale také uvidíte, nese označení Competition 6465 1.0 A/r a když se konečně dobře naladily mapy v řídící jednotce, dostal se konečný výkon až na 813 koní a na 1024 Nm točivého momentu!

O výfukový systém se nepostaral nikdo jiný než Akrapovič. Celý systém se chlubí průměrem 3.5 palce a nechybí mu ovladatelné klapky. Jako celek nás tohle auto hodně baví. Jen jsme trochu zaskočeni z informace, že majitel v autě nechal původní sériovou převodovku.