BMW Severní Amerika oznámilo, že vyhrálo tendr na dodávku 100 plně elektrických vozů BMW i3 pro policii v Los Angeles, kde budou sloužit ve flotile služebních vozů.

Toto oznámení přišlo po testování v reálném provozu, jehož se v ulicích Los Angeles kromě BMW i3 zúčastnily další elektromobily. Nakonec padla volba na BMW i3 kvůli kombinaci nejvyššího ocenění EPA v oblasti hospodárnosti, spolehlivosti a špičkových služeb ConnectedDrive, které lze používat jako podporu aplikací pro správu vozového parku. Svou roli sehrály také rozsáhlé znalosti BMW v oblasti dobíjecí infrastruktury a dostupnost velké servisní sítě BMW i s nízkými servisními náklady pro fleetové zákazníky.

„Ve všem, co děláme, bychom měli myslet na ekologii – a tyto nové elektromobily ukazují směr, kterým by se vedení města mělo vydat,“ řekl starosta Garcetti. „Náš plán na trvalou udržitelnost tlačí na město Los Angeles, aby urychlilo přijímání ekologičtějších postupů a technologií, které rovněž šetří peníze a přírodní zdroje.“

„BMW i3 je ideálním nástrojem pro komunální organizace. Výkon a technické schopnosti, jako je například akcelerace BMW i3, a začlenění jeho služeb ConnectedDrive jsou ideální pro transformaci budoucí mobility losangeleského policejního oddělení, a zároveň budou také snižovat dopad na životní prostředí,“ uvedl Ludwig Willischem, prezident a generální ředitel BMW Severní Amerika.

Policejní vozy BMW i3 s označením LAPD začaly po ulicích Los Angeles jezdit na jaře letošního roku. Jako vozy z oddělení, v němž neslouží zásahová vozidla, budou BMW i3 využívána napříč oddělením jakožto služební vozy pro policejní úředníky a komunitní informační iniciativy.

Softwarový datový systém BMW bude integrován se systémem správy vozového parku, jenž umožní získávat důležité údaje pro jeho efektivní údržbu. BMW také připravuje webový nástroj, díky němuž bude policejní oddělení mít možnost sledovat svoji flotilu téměř v reálném čase, což přispívá k lepšímu nasazení vozů, jejich využití a efektivnímu dobíjení.

Greenlots, globální poskytovatel komplexních řešení pro distribuci zdrojů elektrické energie, dodá LAPD sto nabíječek druhé úrovně a čtyři stejnosměrné rychlonabíječky.

Zejména kvůli kompaktním rozměrům a vysokému podílů uhlíkových kompozitů se trvale udržitelné, plně elektrické BMW i3 vyznačuje malým poloměrem otáčení a obratností potřebnou pro jízdu v ulicích přetížených velkoměst.