BMW Concept Touring Coupé (2023)

BMW Concept Touring Coupé je stylový shooting brake. Bude se velmi exkluzivně vyrábět

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: BMW -  19. 5. 2023


BMW Group při zahájení Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2023 představilo světovou premiéru designérské studie BMW Concept Touring Coupé. Uzavřený dvoumístný vůz, který byl vyvinut pro kusovou výrobu, navazuje na tradici legendárních klasických vozů BMW: nadčasový symbol svobody na čtyřech kolech a radosti ze společného cestování.

BMW Design přepracovalo tradiční tvar karoserie elegantního sportovního vozu a dalo mu karoserii typu Shooting Brake. Uvnitř vytvářejí luxusní atmosféru precizně zpracované kožené povrchy od italského výrobce Poltrona Frau. Prostor za sedadly poskytuje dostatek místa na uložení zavazadel pro spontánní výlety. Exkluzivně a na zakázku byla vyrobena také zavazadla, a to v kožedělné dílně Schedoni v Modeně.

Přečtěte si také:  Rolls-Royce Cullinan Black Badge Blue Shadow Private Collection vznikne v 62 kusech. Jen vyšívání stropu trvá dva dny

Jedinečný vůz svého druhu vzdává hold kouzlu nadčasových automobilů

Světová premiéra BMW Concept Touring Coupé na Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2023 zasazuje vůz do historického kontextu. Tento jedinečný vůz se v obklopení klasickými automobily, které po celá desetiletí přinášely radost svým majitelům, představil v italském Cernobbiu jako poctu nadčasové fascinaci automobily.

„BMW Concept Touring Coupé je oslavou originální a čisté radosti z jízdy,“ říká Domagoj Dukec, šéf BMW Design a dodává: „Mimořádně emotivní vozy, jako je tento, ukazují, že vášeň pro vše, co k radosti z jízdy patří, byla zásadní po celé věky a bude i v budoucnu.“

Ručně vyráběné, jedinečné BMW Concept Touring Coupé spojuje koncepci karoserie opředenou tradicí s technologiemi puristického sportovního vozu moderní doby. Svými proporcemi a názvem připomíná BMW 328 Touring Coupé, které v roce 1940 vyhrálo vytrvalostní závod Mille Miglia. Funkčnost karoserie typu Shooting Brake je poklonou variantám BMW řady 02 z počátku 70. let, které měly v názvu pro odlišení od sedanů jméno „Touring“. Stylizace nápisů na zádi a uvnitř tohoto jedinečného vozu byla inspirována právě tímto historickým předchůdcem. BMW Concept Touring Coupé je poháněno typickým řadovým šestiválcem BMW pověstným svojí výkonností, kultivovaností a nefalšovanou radostí z jízdy.

Přečtěte si také:  Test BMW iX M60 | elektromobil (2022)

Vnější design: Výrazné proporce, exkluzivní detaily

Designovou specialitou BMW Concept Touring Coupé je jeho záď. Siluetu tvoří plynulý tvar střechy, který jemně přechází do zadních boků umocňujících mimořádnou šířku celé zadní části. Jednoznačně definované plochy karoserie zdůrazňují pevný postoj vozu na silnici.

Při pohledu z boku je zřetelná pro BMW typická interpretace proporcí automobilu typu Shooting Brake. Dlouhá kapota, rovná střecha a mohutná zadní část vytvářejí jasně dvouprostorový design karoserie, zatímco protažená grafika bočních oken s Hofmeisterovým záhybem a rozšířené blatníky zadních kol podtrhují celkový sportovně-elegantní výraz.

Přečtěte si také:  Test BMW 330e xDrive Touring | plug-in hybrid (2023)

Lak Sparkling Lario byl navržen speciálně pro BMW Concept Touring Coupé. Díky vločkám modrého skla dosahují jeho šedo-hnědé odstíny jedinečného dojmu hloubky. Efekt dotvářejí stříbrno-bronzové ozdobné prvky a speciálně navržená mřížka BMW masky ve tvaru ledvinek s dvojitými svislými lamelami. Exkluzivní kola z lehké slitiny o průměru 20 palců vpředu a 21 palců vzadu svojí barvou navazují na ostatní ozdobné prvky, přičemž zaujmou především svým designem s 20 paprsky. Složité provedení kol a jejich malá čelní plocha podtrhují sportovní eleganci.

Design interiéru: Řemeslné zpracování na nejvyšší úrovni

Atmosféru interiéru vozu BMW Concept Touring Coupé definuje pro značku obvyklá palubní deska orientovaná na řidiče. Maximální pozornost byla věnována výběru materiálů, barevnému provedení a kvalitě zpracování. Exkluzivní dvoubarevná kombinace od italské kožedělné dílny Poltrona Frau rozděluje interiér horizontálně na dva odlišné barevné segmenty: šedý odstín horní části pomáhá soustředění na řízení, světle sedlově hnědá barva ve spodní části a na sedadlech vnáší do interiéru dojem přátelského pohodlí.

Precizně vytvořená perforace, stejně jako proplétané kožené prošívání na bočnicích sedadel a středové loketní opěrce, podtrhují výjimečný řemeslný charakter interiéru, který kombinuje tradiční ruční práci té nejvyšší úrovně s moderními designovými principy.

Přečtěte si také:  Volkswagen láká na Golf R 333. Představí ho na konci května

Mimořádně kvalitní zpracování a pozornost věnovaná všem detailům jsou také charakteristickými vlastnostmi zavazadel navržených exkluzivně pro BMW Concept Touring Coupé tradiční kožedělnou dílnou Schedoni v Modeně. Sada vyrobená na zakázku se skládá ze dvou velkých a jedné malé víkendové tašky a tašky na obleky, jejichž design je dokonale sladěný s vozem.

Štítky: , , , , ,

1 názor na “BMW Concept Touring Coupé je stylový shooting brake. Bude se velmi exkluzivně vyrábět”

  1. Ano, takhle vypadá karosérie typu shooting brake .. ne to, co nám cpe Volkswagen. To je totiž normální kombík …

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *