BMW chystá limitované edice X6 a 650i Performance Edition

Autor: Tomáš Junek - 21. 10. 2012


Chcete, aby se vaše luxusní kupé nebo SUV neztratilo v záplavě podobných vozů? BMW pro vás má řešení. Chystá totiž dvě limitované edice svých modelů. Výrobce s vrtulkou ve znaku chystá vyrobit exkluzivní sérii 100 kusů modelu X6 v edici Performance a ještě raritnějších 55 kusů limitované série 650i Frozen Silver.

X6 Performance Edition zahrnuje dvě motorizace. Tou první (a slabší) je xDrive35i. Pod kapotou se schovává třílitrový přeplňovaný řadový šestiválec o výkonu 315 koní a 447 Nm. Tohoto výkonu bylo dosaženo pouze úpravou řídící jednotky, nárůst oproti sérii činí 15 koní a 40 Nm. Druhá motorová varianta xDrive50i je také upravena pouze za pomoci přeprogramování řídící jednotky. Osmiválcový motor o objemu 4,4l dopovaný dvěma turbodmychadly má výkon 440 koní a 650 Nm, což je nárůst 40 koní a 40 Nm. Další vylepšení limitované série Performance se týkají spíše vzhledu než „performace“ (výkonu): Obrovská 20″ kola s paprsky ve tvaru Y, perleťově stříbrné lakování, černé koncovky výfuků a v interiéru je kombinace černé kůže a alcantary s kontrastním oranžovým obšitím.

BMW navíc přihodí balíček do studeného podnebí či různé další technologické balíčky a stejně tak nesmí chybět pozvolné dovírání dveří, vnější stupačky a satelitní rádio. X6 xDrive50i také dostane přední LED světla a prémiovou hudební aparaturu. Automobilka vyrobí 50 kusů xDrive35i s cenou začínající v přepočtu na 1 700 000 Kč v závislosti na destinaci. Motorizace xDrive50i bude starotvat na 2 000 000 Kč.

650i Coupe Frozen Silver Edition se nebude chlubit žádným, byť nepatrným, zvyšováním výkonu – zde půjde pouze o úpravy vzhledu. První co vás praští do očí, bude dozajista exkluzivní stříbrná matová barva karoserie, která jako by navazovala na modely M5 M Performance, M3 Competition Editon Frozen Silver, nebo Frozen Black Edition M3.  Dále tato edice přináší černě lakovaná zrcátka, 20 palcová černostříbrná kola z řady M Performance, aerodynamický M paket, tmavě chromované koncovky výfuků a černě lakované brzdiče.

Interiér byl také vylepšen s ohledem na prémiovou edici: černou kůží čalouněné sedačky a palubní deska, strponice potažená alcantarou, detaily se vzorem šedivého dřeva a volantem z řady M. Techniku pak v interiéru doplňuje např. head-up displej, zadní výsuvná sluneční clona, pozvolné dovírání dveří a mnoho dalšího.

Zadokolka 650i Frozen Silver Edition bude začínat na ceně cca 2 miliony Kč a 650i s náhonem na všechna čtyři kola xDrive bude zhruba o 100 tisíc Kč dražší.

Obě exkluzivní edice budou k dispozici u všech prodejců BMW od poloviny ledna 2013. Líbila by se vám takto odlišená auta? Nebo by to chtělo ještě něco navíc?

-TJ-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru