BMW představuje novou koncepci v segmentu prémiových automobilů střední třídy. Nové BMW řady 3 Gran Turismo v sobě spojuje hned několik atributů, které společně vytvářejí jedinečný celek. Výše umístěná sedadla (o 59 mm) spolu s neobyčejnou nabídkou vnitřního prostoru jsou základem pro mimořádný komfort cestování. Splývající linie střechy a dramaticky tvarovaná příď oproti tomu dodávají novému BMW řady 3 Gran Turismo osobitou dynamiku a svěžest. Aby byla zajištěna potřebná jízdní stabilita, je na zádi umístěn aktivní spoiler, který po vysunutí zvětší přítlak na zadní nápravě o třetinu.

Nové BMW řady Gran Turismo je o 200 mm delší než provedení Touring a má ve srovnání s ním rozvor náprav prodloužený o 110 mm. Nárůstem rozměrů se podařilo vytvořit skutečně impozantní vnitřní prostor, který reprezentuje například zvětšení místa pro nohy vzadu sedících cestujících o 70 mm. Tím se komfort zadních sedadel dostává dokonce mezi BMW řady 5 a BMW řady 7. Zvětšení zaznamenal také zavazadlový prostor se standardně dodávaným elektrickým otevíráním zadních výklopných dveří, jeho objem činí 520 l. Značná pozornost byla věnována celkové praktičnosti nového BMW řady 3 Gran Turismo, a tak jsou například zadní sedadla dělená v poměru 40:20:40 a jejich opěradla lze nastavovat do jedné z 15 poloh v rozmezí 19 stupňů.

Pro pohon nového BMW řady 3 Gran Turismo jsou při uvedení do prodeje k dispozici tři zážehové a dva vznětové motory s výkonovým rozpětím od 105 kW/143 k do 225 kW/306 k. Samozřejmostí je šestistupňová mechanická nebo na přání osmistupňová samočinná převodovka. Všechny přenášejí sílu motorů na kola zadní nápravy, což je zárukou tradiční radosti z jízdy. Ta je ve všech případech znásobena pro dané výkonnostní parametry motorů příkladně nízkými hodnotami spotřeby paliva, na nichž má zásluhu soubor neustále zdokonalovaných technologií přístupu BMW EfficientDynamics. Novinkou je u nového BMW řady 3 Gran Turismo například aerodynamická optimalizace proudění vzduchu v oblasti předních blatníků, kde k již známým vzduchovým clonám usměrňujícím proudění kolem předních kol přibyly také otvory za předními koly, omezující tlak v podbězích.

Nabídka provedení BMW 320i, 328i, 335i, 320d a 318d se od léta 2013 rozšíří o výkonný vznětový model 325d s dvoustupňově přeplňovaným motorem BMW TwinPower Turbo. Ve stejném okamžiku bude možné čtyři provedení objednat také ve spojení s inteligentním pohonem všech kol xDrive.

Přečtěte si také:  Test BMW M850i xDrive Gran Coupe (2020)

Rovněž pro nové BMW řady 3 Gran Turismo je připravena ucelená nabídka bezpečnostních a asistenčních systémů z programu BMW ConnectedDrive. K dispozici jsou kromě jiných systémy aktivní ochrany, udržování v jízdním pruhu nebo hlídání mrtvého úhlu zpětných zrcátek. K nejvyspělejším patří i osvětlovací technika, bi-xenonové světlomety lze doplnit o systém adaptivně řízených světel, jež dokáží rozložit světlo na vozovku podle aktuální jízdní situace. Jejich součástí je též neoslňující asistent dálkových světel, který řidiči umožňuje ponechat dálková světla zapnutá i při míjení protijedoucích vozidel.

Nové BMW řady 3 Gran Turismo je specifickým prémiovým vozem střední třídy, jenž je připraven oslovit zákazníky hledající neobyčejně komfortní, prostorný a praktický cestovní automobil, který je však schopen poskytnout i radost ze sportovní jízdy, nejvyšší možnou úspornost a v neposlední řadě rovněž aktivní spojení s vnějším světem prostřednictvím pokročilých komunikačních funkcí.

Tisková zpráva/-PS-