Bleskový start modelu Opel ADAM: Více než 20 000 závazných objednávek

Autor: Pavel Srp -   8. 2. 2013


Pouhý týden po uvedení modelu Opel ADAM na první evropské trhy již celkový počet objednávek na tento stylový městský automobilu překročily hranici 20 000 (!), z čehož většina připadá na Německo.

Místopředseda představenstva automobilky Opel Dr. Thomas Sedran říká: „Je to vynikající start našeho malého lifestylového modelu z Eisenachu – zejména pokud vezmeme do úvahy, že na většinu evropských trhů bude ADAM teprve uveden. ADAM hraje roli nového ambasadora naší značky.“

Příběh úspěchu modelu ADAM odstartovala jeho světová premiéra na pařížském autosalonu v říjnu 2012. Už v této rané fázi zvolili čtenáři magazínu Auto Zeitung model ADAM za nejlepší městský automobil a přisoudili mu tak ocenění Auto Trophy. V anketě „Nejlepší automobily roku 2013“ německého magazínu Auto Motor und Sport se malý Opel umístil na prvním místě v segmentu lifestylových automobilů.

Jednou z významných předností modelu ADAM je jeho rozmanitost. Žádný jiný automobil této třídy neposkytuje přes 61 000 variací exteriéru a téměř 82 000 kombinací interiéru – škála sahá od široké nabídky barev karoserie a kol až po speciální detaily v interiéru, jako jsou např. různé verze stropu kabiny. „Každý zákazník nebo zákaznice, kteří si objednají model ADAM, mohou mít jistotu, že nikdy na ulici neuvidí úplně identický automobil – každý ADAM bude jedinečný,“ říká Dr. Sedran.

Pozornost zákazníků přitahují i nové (a přitom dostupné) technologie modelu ADAM. Systém infotainmentu IntelliLink, umožňující integraci řidičova smartfonu s operačním systém Apple iOS nebo Android, dělá v tomto směru z modelu ADAM nejlépe vybavený malý automobil. Zanedlouho bude tento systém k dispozici i s inovativním software pro rozpoznávání hlasu Apple SIRI Eyes Free.

Lifestylový model ADAM nabízí i řadu prvků, které jsou dnes běžné jen ve vozech vyšších tříd. Jedinečným prvkem v této třídě je například automatický parkovací systém (Park Assist) poslední generace, vyhřívaný volant, asistenční systém pro monitorování mrtvého úhlu vnějších zpětných zrcátek Side Blind Spot Alert nebo nosič jízdních kol FlexFix plně integrovaný do zadního nárazníku, který je exkluzivním prvkem vybavení modelů Opel.

Přečtěte si také:  Škoda odhalila první skicu interiéru chystaného sedmimístného modelu. Začne nový designový jazyk

Mnohomiliardová modelová ofenzíva značky Opel pokračuje: Další novinka – elegantní kabriolet Cascada – je už připravena na startovní čáře a v autosalonech se objeví v první polovině tohoto roku. V letech 2012 až 2016 Opel uvede na trh celkem 23 nových modelů a 13 nových motorů!

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *