Tak na tuto cestu z příměstského tábora 18 dětí jen tak nezapomene. A policisté, kteří vše vyšetřovali, jistě také ne.

V pondělí 5. 8. 2019 v odpoledních hodinách zastavila ve Starých Čívicích hlídka městské policie Mitsubishi Pajero s přívěsem, konkrétně přepravníkem na koně. V tomto přepravníku se nacházelo 18 dětí. Městští strážníci, kteří nejspíš nevěřili vlastním očím, si k celému případu přizvali i státní policii.

Celý tento šílený nápad se zrodil v hlavě 45letého řidiče, který na místě přišel o řidičský průkaz. Kromě přepravy dětí v přívěsu pro koně toho totiž zvládl mnohem víc. Řídil motorové vozidlo bez řidičského oprávnění na příslušnou skupinu, protože překročil rozsah svého oprávnění k řízení pro skupinu B. Tedy jednoduše řečeno, souprava vozidla a přívěsu překračovala povolenou hmotnost pro jeho řidičské oprávnění.

Dopravní kontrola skončila nepříjemným překvapením

Vozík na koně plný dětí! Takto vyrazil řidič na rušnou silnici I. třídy vedoucí z Pardubic na Kolín. Hlídka vozidlo zastavila a zjistila, že kromě nevhodné a velmi nebezpečné přepravy dětí má vozidlo tři roky propadlou technickou a muž nevlastnil řidičské oprávnění na skupinu umožňující jízdu s takovým vozíkem. Událost si převzala Policie ČR.

Zveřejnil(a) Městská policie Pardubice dne Středa 7. srpna 2019

Jeho auto mělo navíc už tři roky propadlou technickou kontrolu, tudíž na silnici vůbec nemělo co dělat. Ostatně, z fotek je patrné, že to auto je absolutní šrot, který vypadá, že ho těsně před cestou našli někde v kopřivách.

A aby toho ještě nebylo málo, řidič u sebe neměl ani všechny potřebné doklady. To jsou ale jen drobnosti ve srovnání s nápadem převážet děti v přívěsu. Dotyčnému v tuto chvíli ve správním řízení hrozí pokuta od 25 000 Kč do 50 000 Kč a zákaz řízení od jednoho do dvou let. A možná by ho někdo měl zavřít do blázince, vždyť tohle není normální!