Bez fanoušků by rallye nebyla tak skvělá, jak je – video

Autor: Anina Russová - 4. 8. 2017


My víme, že o F1 se mluví jako o královně motorsportu, ale rallye je pro nás přeci jen o něco zajímavější. Je rychlé, ale zároveň nebezpečné, nevyzpytatelné, extrémní a prostě úžasné. Ale i když je závodní rallye speciál připravený, jak nejlépe je to možné, občas se to prostě nepovede…

Tratě rallye nejsou uhlazeným okruhovým asfaltem, a tak problém může nastat prakticky kdykoliv. Ale právě vzhledem k terénu a vzhledem k šíleným rychlostem, kterých mnohdy jezdci dosahují, není o pořádné karamboly často nouze.

A tady se dostáváme k fanouškům rallye, kteří jsou občas schopni až nemožného. Ti nejvěrnější často vysedávají kolem tratí dlouhé hodiny jen proto, aby zahlédli několikasekundový průlet svého oblíbeného jezdce. Ale často podél trati nejsou jen kvůli dívání se a fandění. Někdy mohou posádce pomoci z pořádného průšvihu.

Hlavně jsou připravení! Často mají lana, rukavice a také spoustu odhodlání k tomu, aby žádného jezdce nenechali v průšvihu. Jestli takto nevypadá absolutní oddanost motorsportu, pak už nic. My se dotyčným klaníme! Tak to podle nás má vypadat.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru