Bentley tentokrát Pikes Peak neopanovalo. Zlobilo počasí i technika

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Bentley - 30. 6. 2021

Před několika málo měsíci Bentley ukázalo svůj model, se kterým plánovalo znovu zazářit na závodech na vrch Pikes Peak. Šlo o Continental GT3, který měl na legendární horu vyjet v rámci testování speciálního ekologického biopaliva.

Vše sice bylo připraveno na výbornou, ale stejně nakonec zazlobila technika a i počasí, které slavný závod asi o třetinu zkrátilo. Na vrcholu Pikes Peak byla totiž až příliš velká zima a silnice byla zledovatělá. Jízda by se snadno mohla stát zbytečným hazardem se životy závodníků.

Nutno ale říci, že navzdory problémům s motorem, které se projevily jen kousek před cílem, nejel Rhys Millen se závodním speciálem Bentley vůbec špatně. Vyjet na kopec zvládl v čase 6:36,281. Pokud by prý neměl motor problémy s plnicím tlakem, bylo by vše v pořádku, a rekord by byl doma. Byť na zkrácené trati. Takto skončil Continental GT3 ve třídě Time Attack I na druhém místě, v celkovém pořadí pak na čtvrtém.

Ještě dodáme, že Bentley Continental GT3 byl pro závod upraven tak, aby jeho mohutný čtyřlitrový osmiválec litrů zvládl spalovat ekologické palivo a ne vysokooktanový závodní benzin. Díky tomu se podle britské automobilky snížily emise vypouštěné během závodu až o 85 %. Výkon této jednotky je působivých 750 koní.

Štítky: , , , , , , , ,