2015-Bentley-Mulsanne-Grand-Limousine-Mulliner- (1)

Bentley prodává 6 let staré limuzíny, které ve Spojených arabských emirátech nikdo nechce

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: Bentley - 28. 12. 2021


Psal se rok 2015, když se Bentley rozhodlo postavit prodloužené limuzíny Mulsanne Grand Limousine by Mulliner a k prodeji je poslat do Spojených arabských emirátů. Vzniklo jich celkem pět a za celou tu dobu si ani jeden z nich nenašel svého majitele. Teď se Bentley rozhodlo nabídnout je celému světu.

Všech pět limuzín vychází z běžného Bentley Mulsanne, ale putovaly do oddělení Mulliner, kde byly zcela přestavěny. Auta jsou vyráběna kompletně ručně, jsou prodloužena o celý jeden metr a vzadu nabízejí také o 79 mm více prostoru nad hlavou. Auta celou dobu stála u prodejců, nikdy nebyla zaregistrovaná, nikdy se s nimi nejezdilo a jsou úplně nová.

Výbava je, jak se u takového auta dá očekávat, velmi bohatá. V prostoru pro zadní cestující jsou čtyři sedadla, přičemž dvě z nich jsou proti směru jízdy. Je tu také čtyřzónová automatická klimatizace, kterou si každý z cestujících může nastavit přímo podle sebe. Prostor je i na práci anebo občerstvení, protože každé ze sedadel má i svůj vyklápěcí stoleček. Nechybí ani dobíjecí místa pro tablety a další elektrické přístroje.

S řidičem může posádka komunikovat pomocí interkomu a pokud chce nebo potřebuje řešit, nemusí s ním komunikovat nijak a ještě se před ním schovat. Mezi ním a posádkou vzadu je totiž chytré sklo, které může být průhledné, ale stisknutím tlačítka se z něj stane sklo neprůhledné.

Nechybí samozřejmě ty nejexkluzivnější materiály, z nichž bylo možné čalounění, ale i další materiály vyrobit.

Pod kapotou je tradiční benzinový motor V8 s tradičním objemem 6¾ litru. Ten nabídne díky přeplňování dvěma turbodmychadly 377 kW/512 koní a 1020 Nm. To i přes obří rozměry a značnou hmotnost dokáže autu udělit více než dostatečnou dynamiku. Přesné hodnoty ale známé nejsou.

Pokud jste od babičky k Vánocům dostali nějaké peníze a chtěli byste si toto jedinečné auto koupit, máte šanci. Bentley ovšem cenu, za kterou by tyhle šest let staré limuzíny prodalo, nezveřejnilo.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru