Bentley Mulsanne Speed je sám o sobě dost unikátním strojem. Jednu z představ jak ještě vylepšit tento model představuje tovární limitovaná edice s názvem Beluga Edition. Označení Beluga odkazuje na vodního savce. Pokud netušíte jak vypadá, zkuste Google a nebo si představte delfína s lehce vyšším čelem.

Bentley Mulsanne Speed Beluga Edition 01

Vzhled ale není důležitý. Spíše barva. Ano, běluha je bílá. To patrně v Bentley nikdo netuší a nebo mají smysl pro humor. Nová limitovaná edice totiž představuje soubor úprav, který je typický pro to, co ostatní označují za černý opti paket. Mulsanne je vyvedený v černém laku, má černá 21″ kola a tmavé je také stylizované písmeno „B“ na masce chaldiče. Aby bylo jasné, že se jedná o speciální kousek, sedan je vybaven nápisy Beluga Edition na podstavci „Flying B“,na prahových lištách a sportovním voličem automatu. Na rozdíl od běžné produkce by mělo provedení Beluga Edition nabídnout také nadstandardní kvalitu kůže a nový vzor prošívání. Kromě typického dekoru Piano Black bude možné vybírat i ze dvou verzí ořechového dřeva. V rámci standardní výbavy limitované edice ve sklopné loketní opěrce zadních sedadel najdete ovládání polohovatelných křesel.

Pod kapotou se nachází 6,75litrový osmiválec, který bude pravděpodobně disponovat standardním výkonem o hodnotě 530 koní. Tento výkon doplňuje maximální točivý moment 1 100 Nm a to stačí na akceleraci za pouhých 4,8 sekundy. Bentley se nepochlubil ani počtem kusů limitované edice, ani cenou.