Bentley Mulsanne Grand Limousine by Mulliner: 6,5 metru luxusu – foto

Autor: Jan Karlík - 2. 3. 2016


Mulliner už dávno není samostatnou karosárnou. V dnešní době plní úlohu té nejluxusnější divize britského automobilového výrobce Bentley. Na právě probíhajícím ženevském autosalonu představili proudloužený model Bentley Mulsanne s přídomkem Grand Limousine by Mulliner.

Bentley Mulsanne Grand Limousine by Mulliner 4

Inženýři z Bentley měli na starost lehkou modernizaci jejich modelu Mulsanne, ti z divize Mulliner vzali svou práci pořádně od podlahy. Bentley Mulsanne Grand Limousine je ve výsledku o poctivý metr delší (namísto původně avizovaných 250 mm) a dokonce je i o 79 mm vyšší. Je jasné, že se myslelo na maximální komfort pasažérů. V takovém autě se ani to nejvyšší určitě nebudou hrbit. Dalším důvodem výrazného zvětšení je zcela nová koncepce interiéru. Pětisedadlovou kabinu chlapíci z Crewe změnili v šestimístnou, přičemž v zadní části jsou dvě a dvě křesla otočená proti sobě. Bentley tvrdí, že jde o standard privátních letadel, na které je klientela zvyklá.

Další vychytávkou Grand Limousine od Mullineru jsou „chytrá okna“. Skleněná přepážka a zadní okno jsou elektrochromatické a lze je tedy změnit pouhým stiskem tlačítka z čirého na neprůhledné. Ve výbavě vozu nechybí ani sklápěcí dřevěné stolečky, nabíjecí doky pro tablety a nebo třeba miniaturní lednička k vychlazení dvou láhví šampaňského a box na nealkoholické nápoje. Kožené čalounění Mulliner doplňuje dýhováním z pravého dřeva. Jako samozřejmost pak berte palubní interkom sloužící k dorozumívání posádky se soukromým řidičem. Komfort a soukromí na maximální možné úrovni.

Vůz byl představen v dvoubarevném laku kombinujícím odstíny Silver Frost a Moroccan Blue. Nabídka barev je samozřejmě čistě a jen na vás, netroufáme si ani odhadovat kolik tisíc kombinací a odstínů je k dispozici. Na představeném voze se vyjímají typická 21″ kola, i přes jejich velikost je však zachováno maximální pohodlí díky použití vzduchové podvozku.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru