Bentley Mulsanne Diamond Jubilee: Bentley „pro“ královnu

Autor: Pavel Srp - 22. 4. 2012


Královna Alžběta II. měla včera narozeniny (86) a to je ideální příležitost pro jednu z nejluxusnějších anglických značek k tomu, aby představila exkluzivní speciální edici ještě exkluzivnějšího auta. Bentley včera představilo Mulsanne Diamond Jubilee. To bylo vyvinuto divizí Mulliner a bude vyrobeno pouze v 60 kusech – za každý rok kralování jeden. Auto se v celé své kráse předvedlo již dnes v předpremiéře na autosalonu v Pekingu.

Předpokládám, že se po Bentley Mulsanne Diamond Jubilee nejen v Anglii jen zapráší, protože za první čtvrtletí 2012 bylo v Anglii prodáno 1 664 vozů této značky. To je téměř 85% nárůst oproti prvnímu čtvrtletí roku 2011 (za celý rok to bylo 1 839 aut).

Bentley Mulsanne Diamond Jubilee poznáte hlavně podle speciálního odstínu laku karoserie (ale to asi bude to poslední, co vás při zahlédnutí takového auta napadne). Naprosto bezchybě tuhle speciální edici poznáte podle interiéru, ve kterém vás, jak se na Bentley sluší a patří, budou celkově rozmazlovat jen kvalitní materiály. Dýhované dřevo, nejkvalitnější kůže a podobně. To, že jde o edici Diamond Jubilee poznáte podle všude přítomného loga a nápisů. Najdete je na speciálních polštářcích, na opěrkách hlavy či na přístrojové desce nebo stolečkách na zadní straně předních sedadel.

Na pohonném ústrojí a jiných mechanických částech se úpravy neprováděly. Pod kapotou tedy zůstal sériový dvakrát přeplňovaný motor V8 o objemu 6,75 litru, který nabízí výkon 512 koní a 1 020 NM točivého momentu. Ten je dostupný již od 1 750 otáček za minutu. Díky tomu umí obrovské Bentley zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 5,3 sekundy a ručičce rychloměru dojde dech až na cifře 296 km/h.

Cenu jsme nezjistili, ale rozhodně nepůjde o příplatek jen „pár korun“ oproti standartní verzi, která stojí cca 6,5 milionu Kč…

[nggallery id=709]

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru