Bentley-Flying-Spur-V8-S-Black-Edition

Bentley jede poslední dobou jednu speciální edici za druhou, po několika Continentalech GT tu teď máme Flying Spur V8 S Black Edition.

Jak už sám název napovídá, Bentley Flying Spur V8 S Black Edition dostane více černé barvy. Ta se dostane do předních a zadních světel, na těsnění kolem oken a nevyhne se jí ani maska chladiče nebo kliky ve dveřích. Aby na první pohled nic nebilo do očí, temný lak dostala také 21″ kola Elegant, pod nimiž mohou prosvítat na přání červené brzdové třmeny. Standardně by měly barvu, hádejte jakou? Ano, byly by černé. Mimochodem lak karoserie však nutně být černý nemusí…

Podobně temná atmosféra prochází také interiérem. Palubní deska dostala obložení lakované klavírovým lakem, sedačky jsou čalouněné černou kůží s kontrastními pruhy a nový je tříramenný volant Sport Plus.

Čtyřlitrový twin-turbo osmiválec pod kapotou ale žádnou změnu nedoznal. Bentley Flying Spur V8 S se může pochlubit výkonem 388 kW/528 koní a točivým momentem 680 Nm. Z 0 na 100 km/h dokáže zrychlit za 4,9 sekundy a pokračuje až k 306 km/h. Pokud by vás zajímala spotřeba paliva, pak vězte, že díky systému vypínání čtyř válců, má tohle Bentley normovanou spotřebu 10,9 l/100 km.