Bentley EXP 9 F superluxusní koncept SUV zazářil v Ženevě

Autor: Pavel Srp - 15. 3. 2012


Na mezinárodním autosalonu v Ženevě byla představena vize koncepčního vozu segmentu SUV značky Bentley, s označením EXP 9 F. Nezaměnitelné SUV s pohonem všech čtyř kol, využívá motor Bentley 6,0l W12 s dvojicí turbodmychadel, výkonem 600k a 800Nm a s osmi stupňovou samočinnou převodovkou, je možnou třetí modelovou řadou značky Bentley. Informovala české zákazníky společnost Porsche Inter Auto CZ, která je oficiálním prodejním a servisním místem značky Bentley v České republice.

Nový koncept EXP 9 F je navržen jako absolutní vrchol segmentu vozů SUV, který stanovuje nová měřítka. Vzhled vozu má za úkol vystihnout sportovní charakter, dynamičnost, typický luxus a výkon, který je ukryt v novém pojetí vozu. Vrcholně luxusní SUV má pohon všech kol, prostorný a praktický interiér s typickým mimořádným výkonem a pokrokovými technologiemi je pro jízdu po kvalitních silnicích i mimo ně jako stvořený.

Elegance vozu se vyznačuje typickými rysy designu Bentley. Působivým detailem je mřížková maska chladiče, kulaté světlomety pro denní svícení, v jejichž středu jsou otvory pro vstup chladicího vzduchu pro dvanáctiválec pod kapotou. Nový model se vyznačuje dominantními koly s průměrem 23 palců. Sportovně navrženou záď vozu zdobí dvojice oválných koncovek výfuku a zadní světlomety připomínají tryskový motor stíhacích letadel.

„Představený koncept EXP 9 F na ženevském autosalonu, vyvolal mnoho pozitivních reakcí ze strany odborné veřejnosti i potenciálních zákazníků. Značka Bentley bude všechny poznatky po celém světě analyzovat a až poté zveřejní definitivní rozhodnutí o sériové produkci tohoto vozu,“ říká Anna Gruberová, ředitelka komunikace Porsche Inter Auto CZ.

Ručně zpracované materiály v interiéru zdobí dřevo, kůže a leštěné kovy, jako je hliník, bronz či ušlechtilá ocel. Hlavní část přístrojové desky je vytvořena z jediného kusu dřeva. Pozornost přitahují kulaté přístroje s proměnnými ukazateli a ergonomie středového panelu.

Interiéru vévodí velkoplošný displej v zorném poli řidiče, stejně jako dotykové displeje na středovém panelu s netradičním skleněným povrchem. Uspořádání sedadel konceptu EXP 9 F je navrženo v uspořádání 4+1.

Podle typu povrchu vozovky je možné si navolit jeden ze tří jízdních režimů – Comfort, Sport a Off-Road. Na displeji mezi přístroji před řidičem lze podle situace přepínat například mezi zobrazením navigace nebo kamery, užitečné při jízdě v náročném terénu.

[nggallery id=529]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru